Bugün: 22.10.2018

30 Temmuz’da Belediye Plajı Renklenecek

30 Temmuz’da Belediye Plajı Renklenecek
Açık Su Yüzme Yarışmaları için geri sayım tüm hızıyla devam ediyor.28.07.2017 09:21
Giresun `Açık Su Yüzme Yarışları`na ev sahipliği yapacak. Türkiye`nin farklı illerinden yüzücülerin katılımı ile yapılacak yarışlar 30 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek.

Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonuyla gerçekleşecek yarışlar 2 bin ve 5 bin metre olmak üzere 2 ayrı parkurda Belediye Plajı’nda yapılacak. Yarışlarla alakalı basın toplantısı düzenleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Halil Demirel, yarışların geçen yıl Giresun Adası’nda yapıldığını, bu yıl ise Giresun Belediye Plajı’nda gerçekleşeceğini söyledi.Geçen yıl turizm amaçlı yapılan yarışların bu yıl sportif olarak yapılacağını belirten Demirel; “Geçen yıl tek bir parkurda yapmıştık. Bu yıl yaş kategorileri 2 bin ve 5 bin metrede yapılacak. Ayrıca yarışma yüzme milli takımı seçmeleri gibi de olacak. Yarışmalar 30 Temmuz Pazar günü saat 09: 00'da başlayacak, ödül töreni ise aynı gün 13: 30 da yapılacak” dedi.

Hedeflerinin Giresun'un su sporları merkezi haline gelmesi olduğunu kaydeden Demirel; "Giresun'da deniz alanlarını kano, yelken, plaj voleybolu gibi sporların yapıldığı bir yer haline getirmek istiyoruz. İlimizde bu potansiyeli görüyoruz, insanların ilgi ve merakları var biz de bu talebi karşılamak istiyoruz” şeklinde konuştu.


Etiketler: 30 Temmuz’da Belediye Plajı Renklenecek

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.