Bugün: 25.05.2019

Dev Çotanaklar; “Yola Devam” Dedi

Dev Çotanaklar; “Yola Devam” Dedi
Bazı ayak oyunları yüzünden Basketbol Süper Ligi’ne veda eden Yeşil Giresun Belediyespor takımında Yönetim toplandı ve nihai kararını verdi.05.06.2018 23:20
Yeşil Giresun Belediyespor (YGBS) Yönetim Kurulu durum değerlendirme toplantısı için bir araya gelirken Giresun Belediye Başkanı ve Yeşil Giresun Belediyespor Kulüp Başkanı Kerim Aksu, basketbol severlere müjdeli haber verildi.

3 sezonluk Basketbol Süper Lig serüvenini dramatik bir şekilde sonlandıran Yeşil Giresun Belediyespor’da Yönetim Kurulu durum değerlendirmesi toplantısı yaptı.  

Sabah saatlerinde Kulüp binasında yapılan toplantıda bazı radikal kararlar alınırken Dev Çotanaklar 2018-2019 sezonunda şehirdeki basketbol heyecanını sürdürme kararı aldı. Bu müjdeli haberi ise Dev Çotanaklar’ın Kulüp Başkanı Kerim Aksu verdi ve Başkan Aksu yaptığı açıklamada; “Kulüp, ‘Kapanacak, devredilecek’ gibi sözler doğru değildir. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Takımımıza verilecek destekler kulübümüzün yaşaması için hayati önem taşıyacaktır” dedi.

Yaklaşık 1 saat süren toplantının ardından açıklamalarda bulunan Yeşil Giresun Belediyespor Kulüp Başkanı Kerim Aksu; “2006 yılında kurulan kulübümüz üstün gayret ve başarı göstererek bu günlere gelmiştir. Başarı basamaklarını adım adım çıkan kulübümüz 2015 yılında Türkiye Basketbol Süper Ligi’ne çıkmış ve şehrimizi burada temsil etmiştir. Birçok zorluğa rağmen Basketbol Süper Ligi’nde 3 sezon mücadele ettik. Geride kalan sezonun son maçlarında aldığımız talihsiz saha sonuçları neticesinde Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde düştük. Yönetimimiz ile yapmış olduğumuz toplantıda ise almış olduğumuz karar doğrultusunda 1. Lig’de oynamaya devam edeceğiz. Kulüp, ‘Kapanacak, devredilecek’ gibi herhangi bir şey söz konusu değildir.

Giresun futbolun yanı sıra bir basketbol şehridir. Bu şehirde basketbol heyecanını önceki yıllarda nasıl alevlendirdiysek, yine alevlendirmeye devam edeceğiz. Bir alt lige düşmemiz bu şehrin umutlarını yitirmek değildir. Daha göreceğimiz çok güzel günlerimiz var. Mücadelemiz devam edecektir. Bu şehir de bu basketbol sevgisi olduğu sürece ne futboldan nede basketboldan vazgeçemeyiz. Diğer büyük kulüpler kadar bir bütçemiz olmasa bile bizim en büyük bütçemiz takımlarını hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarımızdır. Bu şehrin çocuklarının umutları var. Bizler de yöneticiler olarak onların umutlarını kırmayacağız. Mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kulüp binasında yapılan toplantıya Giresun Belediye Başkanı ve Yeşil Giresun Belediyespor Kulüp Başkanı Kerim Aksu; Kulüp Başkan Yardımcıları Fatih Damcı, Şükrü Kocuk, Yönetim Kurulu Üyesi Tolunay Kurtoğlu ve Genel Menajer Ertan Yılmaz katıldı.

Etiketler: Dev Çotanaklar; “Yola Devam” Dedi

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.