Bugün: 17.06.2019

Espiyeli Çocuklar Türkiye Şampiyonu Oldular

Espiyeli Çocuklar Türkiye Şampiyonu Oldular
Giresun’un Espiye İlçesi’nde bulunan Süleyman Demirel Ortaokulu’nun Küçük Erkekler Voleybol Takımı, Türkiye Şampiyonu oldu.04.06.2018 22:21
Okul Sporları Küçük Erkekler Voleybol Türkiye Birinciliği Müsabakaları Bartın’da yapıldı.

Giresun İl Şampiyonu Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Ordu’yu 2-0,Tokat’ı 2-0, Konya’yı 2-0 mağlup ederek, 3’te 3 yaptı.

Giresun İl Şampiyonu Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu ilk maçında Ordu’yu 25-6 ve 25-13 lük setlerle 2-0, Konya’yı 25-8 ve 25 -13 lük setlerle 2-0 yenerek Yarı Final’e yükseldi.

Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Yarı Final’de İstanbul Gazi Yaşargil Ortaokulu’nu 25-15,26-28 -15- 5 , 2-1 yenerek finale kaldı.

Finalde, Tokat / Merkez - 15 Temmuz Şehit Birol Yavuz Ortaokulu ile mücadele eden Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu bu maçı da 15-5 ve 25-12- 2-0 yenerek Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Süleyman Demirel Ortaokulu Voleybol Takımı yırtık file, plâstik top ve beton zeminlerde antrenman yaparak hazırlandığı çalışmalar sonucunda Bartın'da yapılan finallerde rakibi Tokat / Merkez - 15 Temmuz Şehit Birol Yavuz Ortaokulu’nu 2-0 yenerek Türkiye Şampiyonu olmayı başardılar.  

Espiye İlçe Kaymakamı Yusuf Akın, Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk Türkiye Şampiyon olan Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Voleybol Takımı öğrencilerini, ailelerini ve okul idarecilerini tebrik, ederek başarılar dilediler.  

Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Müdürü İbrahim Kılıç,25-31 Mayıs 2018 tarihleri arasında Bartın İli’nde yapılan Türkiye Ortaokullar Arası Erkek Voleybol Müsabakaları’nda; Süleyman Demirel Ortaokulu Erkek Voleybol Takımı, Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atmışlardır.

Bu başarının elde edilmesinde büyük katkıları olan Espiye Kaymakamlığı’na, Espiye Belediye Başkanlığı’na, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, sponsorlara, Beden Eğitimi Öğretmeni Serdar Turan’a, Müzik Öğretmeni Serkan Uray'a, okul personellerine, şoförler Aykut Kök ve Selim Önal’a, öğrencilerin ailelerine ve öğrencilere teşekkür etti.

Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu’nun Türkiye Şampiyonu olması Giresun ve Espiye İlçesi’nde büyük sevinçle karşılandı.

Haber: Fikret Bıyık

Etiketler: Espiyeli Çocuklar Türkiye Şampiyonu Oldular

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.