Bugün: 15.07.2020

Giresunspor'da Hedef 2’de 2 Yapmak

Giresunspor'da Hedef 2’de 2 Yapmak
Spor Toto 1. Lig’de galibiyet özlemi çeken Giresunspor, rotasını iç sahada oynayacağı Boluspor ve İstanbulspor müsabakalarına çevirdi.08.03.2019 19:25
Cumartesi günü sahasında Boluspor ile oynayacağı kritik maçın hazırlıklarına devam eden Giresunspor’da tüm hesaplar galibiyet üzerine yapılırken Yeşil-Beyazlı ekibin Teknik Direktörü Kemal Kılıç üst üste sahalarında oynayacakları Boluspor maçlarını kazanarak 6 puan toplamak istediklerini dile getirdi.

Kritik müsabakalar öncesinde çarpıcı tespitlerde bulunan Kılıç; “Bu maçlar aynı zaman da doğru atım atmamızı gerektirecek ve stratejilerimizi belirleyecek müsabakalar olacak. Oyun anlamında gerçekten artılarımız var ve bunu sahaya yansıtabiliyoruz ama artık 2 maçı da kazanıp ve 6 puan yapmamız şart gibi görünüyor” diye konuştu.

Kemal Kılıç açıklamalarını şu ifadeleriyle sürdürdü: “Boluspor ve İstanbulspor maçlarını üst üste kendi sahamızda oynayacağız. Tabi buradan iyi çıkmak bizim açımızdan vazgeçilemez bir şart oldu. Eğer bu düşüncemizde başarılı olabilirsek hem uzun zamandır kazanamamayı sonlandıracağız hem de moral motivasyon açısından daha iyi bir konuma geleceğiz. Sizlerde farkındasınız ki son haftalarda takım gol atmaya başladı. Gol pozisyonlarına girmekte bir sıkıntı çekmiyoruz ama gol yeme alışkanlığımızı da önleyemiyoruz. Bunu mutlaka dengelememiz lazım. Çünkü son haftalardaki istatistik bilgileri de bunu gösteriyor ki gol yemediğiniz zaman maç kazanma olasılığımız yüksek gibi gözüküyor. Hem çok gol pozisyonuna girmemiz hem de gol atmamız bunun işareti ama bunların hepsi tüm bu faktörler ve tüm bu analizlerin belirli bir saatten sonra hiçbir anlam taşımadığını biliyoruz. Çünkü artık maç kazanmamız ve galibiyetler almamız lazım. İç sahada oynayacağımız Boluspor ve İstanbulspor maçları takımımızın, kulübümüzün ve camiamızın geleceğini belirleyecek.

Bu maçlar aynı zaman da doğru atım atmamızı gerektirecek ve stratejilerimizi belirleyecek müsabakalar olacak. Bu sıkıntılı ortamdan kurtulmamız için sahamızda oynayacağımız her iki müsabakayı mutlaka kazanmamız gerekiyor. Bu kötü gidişatın devamı halinde Allah korusun sezonuna kadar bizim için böyle altlarda çok sıkıntılı bir süreç devam eder ki böyle gergin bir ortama da düşmek istemiyoruz. Kendi saha ve seyirci avantajımızı kullanarak bu kaostan çıkmak istiyoruz. Dolayısıyla her iki maçı da kazanmaktan başka hiçbir şey düşünmüyoruz. Bu müsabakalardan 6 puan alıp önümüze daha güvenli bakmak zorundayız. Oyun anlamında gerçekten artılarımız var ve bunu sahaya yansıtabiliyoruz ama artık 2 maçı da kazanıp ve 6 puan yapmamız şart gibi görünüyor. Ben bu anlamda taraftarlarımıza da çok büyük görevler düşüneceğini belirtmek istiyorum. Taraftarlarımızın gerek Boluspor gerekse de İstanbulspor müsabakalarında tribünleri doldurarak bize, futbolcularımıza ve en önemlisi Giresunspor’a destek olmaları gerekiyor.”

Haber: www.spor28.com

Etiketler: Giresunspor'da Hedef 2’de 2 Yapmak

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.