Bugün: 14.12.2018

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplandı

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplandı
Giresun İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında, 2017-2018 futbol ve basketbol sezonunda alınması gereken tedbirler ve yapılması gerekeler masaya yatırıldı.28.07.2017 16:35
Vali Yardımcısı Recep Uzal başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda bir araya gelen kurul üyeleri, gündem maddeleri üzerinde görüşlerini belirttikten sonra, alınan kararlarla ilgili tutanak tanzim edildi.

2017-2018 futbol ve basketbol sezonunda Giresunspor’un iç saha maçlarında 80, Yeşil Giresun Belediyespor’un iç saha maçlarında 20 özel güvenlik bulundurması, emniyetin ise gerekli sayıda personel görevlendirmesi kararlaştırıldı. Müsabakaların zorluk derecesine göre güvenlik sayılarının artırılması da uygun görüldü.

Giresunspor’un iç saha müsabakalarını oynadığı Atatürk Stadı’na 10.867, Yeşil Giresun Belediyespor’un iç saha müsabakalarını oynadığı 19 Eylül Spor Salonu’na 1.462 seyirciden fazla alınmaması, kapasitenin üzerinde bilet basılmaması gündem maddeleri arasındaydı.

Öte yandan, Giresun Merkez İlçe’deki amatör futbol statlarına güvenlik kameraları takılması, okul sporlarının yapılacağı salon ve futbol sahalarındaki güvenliğinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce temin edilmesi karara bağlandı.


Etiketler: İl Spor Güvenlik Kurulu Toplandı

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.