Bugün: 22.01.2019

Yılsonu Görücüye Çıkacak

Yılsonu Görücüye Çıkacak
Yapımına 2016 yılında başlanılan 22 bin 28 seyirci kapasiteli Çotanak Stadı % 70 oranında tamamlanarak yükselmeye devam ediyor.04.06.2018 19:38
Giresun'da taraftarların bir araya gelmesinin, fındığın dalda kümelendiği şekli olan çotanak ile benzeştirilmesiyle, adının Çotanak Stadı verildiği stadyum yılsonu tamamlanacak.

Yapımına 2016 yılında başlanılan 22 bin 28 seyirci kapasiteli Çotanak Stadı % 70 oranında tamamlanarak yükselmeye devam ediyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) Aksu mevkisinde inşa edilen spor kompleksinde, Çotanak Stadı'nın yanı sıra bin seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, antrenman sahası, otopark alanı ile 40 mağaza yer alacak.

Stadyumda ise 84'ü protokol, bin 413'ü VIP ve loca, 75'i engelli seyirci, 76'sı basın, 20 bin 380'i standart seyirci olmak üzere toplam 22 bin 28 koltuk yer alıyor.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, yaptığı açıklamada, 22 bin 28 seyirci kapasiteli stat inşaatının hızla devam ettiğini söyledi.

Yaklaşık 153 milyon lira ihale bedeliyle çalışmaların 2016 yılında başladığını anımsatan Sarıfakıoğulları, "Bugün % 70 fiziki gerçekleşme seviyesindeyiz, inşallah bu yıl sonuna doğru Çotanak Stadı Türk sporunun hizmetinde olacak. Temennimiz bu sezon lig maçlarının burada oynanması." dedi.

Sarıfakıoğulları, kalan % 30'luk kısmın inşaatının devam ettiğini belirterek, "Burada ince işçiliğin kaldığını görebiliyoruz, aldığımız bilgiler de bu şekilde." diye konuştu.

Giresunspor'un Çotanak Stadı'nda Süper Lig'de oynamasını arzu ettiklerini ifade eden Sarıfakıoğulları, inşaatın tamamlanmasıyla Giresun halkının modern bir statta maç izleme keyfine erişeceğini kaydetti.

Harun Sarıfakıoğulları, Çotanak Stadı'nın locaları, iş yerleri, yanında bulunan olimpik yüzme havuzu, antrenman sahaları, kapalı ve açık otoparklarıyla bölgeye hizmet eden çok önemli bir stat olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Stadın isminin fındıktan geldiğine işaret eden Sarıfakıoğulları, "Fındığın kümelenmiş haline çotanak diyoruz ve Giresun'un ilk simgesi fındık, dolayısıyla çotanak, dolayısıyla da stadın adı Çotanak Stadı." ifadelerini kullandı.

Etiketler: Yılsonu Görücüye Çıkacak

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.