KYK 11 Ekim’de Açılacak

Son Güncelleme : 09 Ekim 2021 19:10
KYK 11 Ekim’de Açılacak

Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Giresun İl Merkezinde, pandemi süresince nöbetçi öğrenci yurdu olarak kullanılan Giresun Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda devam eden tadilat çalışmalarında sona yaklaşıldığını duyurdu.

Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Dünyanın ve ülkemizin içerisinden geçtiği Covid-19 salgını ile mücadele sürecinde pandemi karantina merkezi olarak kullanılan Giresun Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’ndaki bakım onarım çalışmalarının ihale süreci bu nedenle ancak Haziran ayında başlatılabildi.
Çok kısa bir süre içinde binanın projesi ve ihaleye esas yaklaşık maliyeti hazırlatılarak Gençlik ve Spor Bakanlığından ihale onayı alındıktan sonra zaman kaybedilmeden öğrenci mağduriyeti yaşanmaması için ihale edilmiştir.

2019 yılında doğalgaz dönüşümü ile zemin+1.Katın onarımı gerçekleştirilen binanın ihale bedeli 3.000.000 (üç milyon) TL nin üzerinde olduğu için Bakanlığa ön mali kontrol için gönderilmiştir. Ön mali kontrol onayından sonra 02.08.2021 tarihinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak işe başlanmıştır.

İhale şartnamesinde İş Teslim Tarihi 30.10.2021 olmasına rağmen firma işi 10 Ekim 2021 tarihine teslim edeceğini taahhüt etmiştir. Gençlik ve Spor İl müdürlüğü olarak 11 Ekim 2021 tarihi itibariyle öğrencilerin yurtlara yerleştirilmesi planlanmaktadır.
Giresun Yurdu’nun kayıtlı öğrencileri tadilat çalışmaları nedeniyle herhangi bir mağduriyet yaşamamış olup bu öğrencilerimiz; Bir hafta diğer yurtlarımızda misafir edilmişlerdir.

Öğrencilerimiz herhangi bir mağduriyet yaşamadığı gibi bir haftalık gecikme ile birlikte koğuş tipi yurttan standardı yüksek, otel tipi daha konforlu bir yaşam alanı bulunan yurtta kalarak öğrenimlerini sürdüreceklerdir. Giresun İl Merkezinde, Yükseköğrenim öğrencilerimizin barınma sıkıntısı bulunmamaktadır.
Kamuoyunun bilgisine sunulur” denildi.

Kaynak : www.kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle