Bugün: 23.05.2019

Al Sana, Çotanak Arena

Konuşurken mangalda kül bırakmıyoruz.
Fındığımız var, Adamız var, Kalemiz var, Sahilimiz var, Kümbet, Bektaş, Sis Dağı, Paşa Konağımız var. Kadir Mevla’m vermiş de vermiş. Eee vermiş de biz ne yaptık? Ne yaptık biliyor musunuz, kocaman bir hiç. Evet, Giresun olarak bir tek şey ürettik, o da kavga.

Üniversitemiz oldu diye sevindik, bir rektör atama becerisini gösteremediğimizden cümle âleme rezil olduk. Giresun’daki tek Genel Müdürlük Fiskobirlik dedik, onu da yedik. Limanın hâli duman, SEKA’yı önce sattık sonrada Özel İdareye kattık. Üniversiteye verilen Tarihi valilik binası mahkemelik, pazartesi üniversitede, Salı yine valilikte.  Hangi birini yazalım gardaşım, neresinden tutsan elinde kalıyor.

Komşularımız projeleri için fırsattır deyip,  temel atıp açılış yaparken, her kabinede en az bir bakanı olurken, biz kendi ellerimizle oturttuğumuz dokuzuncu valiyi nasıl göndere bilirimin projesini yapıyoruz. Maalesef bu iktidar döneminde ilimize atanan dokuzuncu vali ile de kavgalıyız. Anlayacağınız onuncu yolda.

Belediye Başkanı’yla kavgalıyız. Basından duyumlarımıza göre Belediye Başkanı Sayın Kerim AKSU’ ya operasyon yapılacakmış. Hangi Belediye Başkanı’na biliyor musunuz? Geçtiğimiz günlerde yılın en başarılı Belediye Başkanı ödülünü,  AK Partili Meclis Başkan Vekili Sayın Mehmet SAĞLAM’ın elinden alan Belediye Başkanı’na.

Seçildiği günün sabahından bugüne dek görevden alınması için uğraşılan İl Başkanı’yla kavgalıyız. Evet,  başarılı çalışmalarını fark eden Sayın Başbakanımızın; “Giresun teşkilatım sana emanettir” dediği İl Başkanı Sayın Sabri ÖZTÜRK ‘le kavgalıyız.

Yüzümüze gözümüze bulaştırdığımız üniversitemizin Rektörüyle kavgalıyız. Üniversite’de son derece demokratik bir şekilde seçim yapılmasına rağmen, Milletvekilimiz Sayın GELDİ’nin ifadeleriyle; İki oy alan öğretim üyesini istifa ettirerek, alavere dalavere ile yeniden seçim kararı aldıran ve istifa ettirdikleri öğretim üyesini, Rektör Vekili olarak Giresun’a gönderten, bununla da yetinmeyip mahkeme kararını hiçe sayarak Dekanlık vaadi ile 1 oy alan öğretim üyesini Rektör yaptırmak isteyen zihniyet şimdi de, Üniversite içerisindeki kavgayı sokağa taşıma projesiyle uğraşmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir kavga sonucunda, Sayın Rektör ve Öğretim Üyeleri Derneği’nin ( GÜNİDER ) yapmış olduğu açıklamaların birbirine olan zıtlıkları,  Üniversite içerisindeki kavganın dışarıya yansımasıdır.   

Soruyorum sizlere, bu şehrin hiç mi sahibi yok? Ey Giresun’un Akil İnsanları, Topal Osman’ın torunları, şehrinize sahip çıkmak için daha neyi bekliyorsunuz?
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1151