Bugün: 25.03.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Emekliye Müjde! 13. Maaş Geliyor

Emekliye Müjde! 13. Maaş Geliyor


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklilerle ilgili SSK Genel Müdürlüğü döneminde hazırladığı ve 3’lü koalisyon hükümetine sunduğu rapor, biz emeklilerin mağduriyet sebebidir. Emekliler üretmiyor gerekçesiyle milli gelirden ve kalkınmadan pay verilmemesi yönündeki raporu, biz emeklileri son derece mağdur etmiştir. Ecevit hükümeti döneminde çıkarılan yasanın, AK Parti döneminde uygulamaya konulması biz emeklileri açlık ve yoksulluğa mahkûm etmiştir.

Ömrünün önemli bir bölümünü vatanına ve milletine hizmetle geçirmiş, yaşı ilerlediğinde rahata kavuşma heyecanı taşıyan emeklilerimiz, emeklilik dönemlerini maddi sıkıntılar içerisinde geçirmektedirler. Çalıştıkları dönemde çok yüksek bir ücret alamayan birçok işçimiz, memurumuz, emekli oldukları dönemde de açlık ve sefaletle karşı karşıyadır. Ekonomisi dünyanın 16. ve Avrupa’nın 6. büyük ekonomisi olmasına rağmen, ülkenin gelişmesinden, büyümesinden, kalkınmasından emeklilere pay verilmiyor. Bu da hem eski hem de yeni emeklilerle, çalışanların aylıkları arasında büyük ücret farklılıklarına yol açıyor.

Emekli Bir-sen’ in yoğun talepleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu bürokratlarının etkin çalışmaları neticesinde emeklilere promosyon konusunda sona doğru yaklaşılmıştır. Almış olduğumuz bilgilere göre 2013 yılı içerisinde emeklilere bir maaş tutarında promosyon verilecektir. Bu yazıyı bir şiirle bitirelim;

Sevdam da Aşk, Kavgam da Aşk

Gavur Dağı’nın karları,

Mahcup mahcup bakışları,

Yürek kanımı dondurdu,

Sevdam da aşk, kavgam da aşk

 

Yar yoluna neler verir ,

Başım gözüm üstüne der,

İçim yordun koca dünya,

Sevdam da aşk kavgam da aşk.

  

Buruşturup atamazsın,

Yerin yoktur yatamazsın,

Yoktan ancak yok gidecek,

Sevdam da aşk kavgam da aşk.

 

Uyan gülüm uyan uyan!

Yağlı ilmikse de dayan!

Oku aşkın kitabını,

Sevdam da aşk kavgam da aşk.

 

Çoban Ali mahzun günün,

Oruç benim bayram elin,

Dağlar sevginin beşiği,

Sevdam da aşk kavgam da aşk.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ