Bugün: 25.03.2019

Giresun’da Saadet Partisi

Siyasi partiler Giresun Belediye Başkanlığı için adaylarını açıkladılar.
Sayın CANİKLİ’nin kefiliyim diyerek rektör adaylığını ilan ettiği, hatta rektör vekilliği koltuğuna oturttuğu Sayın Yılmaz CAN’ ı AK PARTİ bu kez,  Giresun Belediye Başkanlığı koltuğu için aday gösterdi.  

MHP, İl Başkanı Sayın Orhan ERZURUM’u aday gösterirken, CHP ise mevcut belediye başkanı Sayın Kerim AKSU ile devam kararı aldı.

Ancak bu isimler yıllardır hizmete susamış, gerek yerel yönetimden gerekse iktidardan umduğunu bulamamış Giresun için yeterli heyecanı oluşturamamıştır.  Her zaman söylemişimdir, patlak boruyu tamir, asfaltı yamayla belediyecilik devri sona ermiştir. Sayın AKSU halkla iyi ilişkiler kursa da,   halkın yaşamına kolaylıklar sağlayacak, Giresun’ a kimlik kazandıracak projeler üretememiştir. Yani Sayın AKSU Giresun’un sorunlarına çözüm üretebilecek, yeni Giresun’u inşa edebilecek bir vizyona sahip olduğunu gösterememiştir. 
           
Giresun’u tekrar kazanacağız diyen AK PARTİ’nin adayı Sayın CAN,  90 öğretim üyesinden sadece 2’ sinin oyunu almasına rağmen,   Sayın CANİKLİ’nin kefaletiyle rektörlük koltuğuna oturmuş ve rektör atama sürecini krize sürüklemişti.   Rektörlük seçiminde üniversitede ilk altıya giren adaylar atanmak üzere YÖK’ e bildirilmişti.  Sayın CAN belediye başkanlığı seçiminde de ilk altıya girerek Sayın CANİKLİ’nin kefaletiyle atanacağını düşünmüş olacak ki, hiçte ilgisi olmadığı bir alanda boy gösterme çabasında. Korkum odur ki,  Sayın CAN rektörlük sürecinde olduğu gibi belediyeyi de ikinci bir krize sürüklemez.  Yok, efendim biz krizlerle yaşamayı alıştık,  hizmete ihtiyacımız yok derseniz,  ona da kabulüm.

Giresun’ daki bu karamsar siyasi tabloyu iyi okuyan Saadet Partisi,  güçlü bir adayla seçime girmenin hesaplarını yapıyor. Zira Saadet Partisi Giresun’da,  Sayın CANİKLİ’nin AK PARTİ’den dışlamış olduğu oldukça güçlü isimler ile CHP ve diğer partilerden de ötekileştirilmiş,  tabanda kabul görmüş isimlerle oluşturacağı sinerjiyle seçime girerek,  Giresun Belediyesi’ni kazanmak istiyor.

Saadet Partisi Genel Merkezi ise Kırıkkale, Adıyaman, Batman, Bingöl, Urfa ve Maraş gibi kazanacağına kesinlikle inandığı illere Giresun’ uda dâhil etmiş görünüyor.  
Sayın Can’ın “ Giresun canlanacak ”  sloganı, Giresun’un tükenmişliğinin bir itirafıdır. Öyleyse Giresun’u bu tükenmişlikten kurtaracak Zaferlere ihtiyaç var.

Ali Zafer TOPŞİR
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2111