Bugün: 26.05.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Giresun`da Çarşı, Her Şeye Karşı

Giresun`da Çarşı, Her Şeye Karşı

Evet, Çarşı her şeye karşı. Beşiktaş İnönü Stadı’ndaki bu pankartı alıp Giresun meydanına asacak olursak eminim hiç kimse şaşırmayacaktır.
Zira bugün Giresun’da herkese ve her şeye karşı bir yapı var.  Bu yapı daha önce dönemin Belediye Başkanı Sayın Hurşit YÜKSEL’e de karşıydı.

Kendilerini AK PARTİLİ olarak ifade eden bu yapı dönemin Belediye Başkanı Sayın YÜKSEL’e;  “Seni bu Belediye’den eline kelepçe takıp göndereceğiz” deme cüretinde dahi bulunabilmiştir. Bu yapı Karadeniz sahil yolunun Giresun şehir geçişinin yapımında, SİT alanı olduğunu bile bile yolun Taşbaşı Parkı’ndan geçmesi için Sayın YÜKSEL’e baskı yapmıştır.

Yine bu yapı Sayın Hurşit YÜKSEL’i yıpratmak amacıyla yerel medyada programlar yapmış, fakat muhalif partilerde siyaset yapmalarına rağmen şu an ki Belediye Başkanı Sayın Kerim AKSU’yu incitecek davranışta dahi bulunmamışlardır.  Dahası AK PARTİLİ olduğunu iddia eden bu yapı Giresun Belediyesi’ne karşı vermiş olduğu mücadelesini kırmak için, AK PARTİ’nin genç, çalışkan, üretken il başkanı  Sayın Sabri ÖZTÜRK e de  adeta  savaş açmıştır.

Giresun AK PARTİ teşkilatındaki bu çatışmacı yapı dikkate alındığında, Sayın Nurettin CANİKLİ’nin Belediye Başkan adaylığı son derece isabetli bir karar olacaktır. Zaten yakın çevrelerinden edindiğimiz bilgilere göre Sayın CANİKLİ, kendilerinin Belediye Başkan adaylığı konusunda Giresun’da anket yaptırmaktadır.

Dün Giresunlu rektör adaylarına karşıydılar, bugün iktidarın atamış olduğu rektöre karşılar. Sürekli Vali değişimi alışkanlıklarından olsa gerek, şimdi de Sayın Vali’ye karşılar. Giresun ne ki Ankara’da ki Giresunluya dahi tahammülleri yok, zira Ankara’daki Giresunlu Bürokratlara da karşılar.

Çok söyledim çok yazdım, yazmaya da devam edeceğim. Giresun’daki itiş-kakış, kısır tartışmaları bırakıp, ne yapmamız gerektiğini düşünelim. Fazla uzaklara da gitmeye gerek yok. Giresun olarak sadece ve sadece kendi potansiyelimizi değerlendirmemiz,  bütün sorunlarımızın çözümüne yetecek bir güçtür. Öner HEKİM, Enver YÜCEL, Bahat Grubu, Titanic Oteller Zinciri, yüzlerce akademisyen ve bürokrat. Bırakın hepsini bir araya getirmeyi hangisiyle oturup bir çay içtiniz. Sayın Faruk ÖZAK Bakanlığı döneminde en büyük bütçeyi Belediye Başkanı muhalif partiden olmasına rağmen,  kendi ili olan Trabzon’a ayırmıştır.  Sayın ÖZAK ilk seçimde Trabzon Belediyesi’ni kazanmış,  bunun yanında seçimi kaybetse de Trabzon Sayın CANALİOĞLU’nu da kazanmıştır. Zira Belediye Başkanlığı’nı kaybeden Sayın CANALİOĞLU sadece bir milletvekili olarak değil,  yetkili ve güçlü bir politikacı olarak bugün CHP yönetiminde yer almaktadır.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1049