Bugün: 16.12.2018

Suriye, Suriye’ye Karşı

Rusya Savunma Bakanlığı, Türk ordusunun Suriye’ye askeri harekât başlatmak için hazırlık içerisinde olduğunu iddia etti.

Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü; “Elimizde Türkiye’nin Suriye’ye saldırmak için ciddi hazırlıklar yaptığını gösteren kanıtlarımız var. Sınır bölgesindeki yol güzergâhlarında olan değişiklikler bunun açık işaretlerinden biri” demiştir.

Türkiye bu konuda ne düşünüyor, onu karar vericiler bilir. Ancak ‘Kramer, Kramer’e Karşı’ diye eski bir filimde gördüğümüz gibi Türkiye’deki Suriyeliler, Suriye’ye karşı mücadele verip yeni Suriye’yi mutlaka kurmalılar.

Bir ülke düşünün; toprakları Dünya’nın en güçlüleri tarafından kurt misali parçalanmak üzere, insanları aç, sefil, çoluk çocuk, yollara dökülmüşler. Hepsi evsiz barksız, haneleri virane olmuş, ülkeleri yakılıp yıkılmış. Bu insanların 3 milyonuna ülkemiz kucak açmış olup eğer Halep de Rus, İran ve rejim güçleri tarafından işgal edilirse ülkemize 1.5 milyon daha nüfus akını olur ki ülkemizde ki Suriyelilerin nüfusu 5 milyona yaklaşır. Bu da yeni bir Suriye demektir. Bizim ülkemize düşen de bu nüfusu eğiterek kendilerini ülkelerinden atanlara karşı savaşmalarını sağlamak olabilir. Ayrıca sınırımızda oluşturulmak istenen PYD denilen PKK destekçilerinin önü de kesilmiş olur.

Gerek ABD gerekse, AB devletleri hiçbir konuda ülkemizin yanında görülmemektedir. Ülkemizi Suriye’nin üzerine iter gibi görünen ABD’nin bu konuda ne düşündüğünü, ne yapmak istediğini anlamak çok güç. Bize göre ABD Suriye’yi Rusya ve İran hegemonyasına terk edip kendisi de Irak’ta hegemonik bir yapı oluşturmak istemektedir. AB devletleri ise gerek Afganistan, gerek Irak, gerekse Suriye’den gelen ve gelecek olan göçmenlerin kendi ülkelerine hiç gelmemesini isteyip, Türkiye’nin ‘Göçmen Toplanma Bölgesi’ olmasını istiyorlar. Bu oluşum olurken de kendileri hiçbir sorumluluk üstlenmek istemiyorlar.

Tüm bunlar bize ülkemizdeki Suriyeliler’den yeni bir Suriye oluşturmayı ve bu yeni Suriye’nin de kurucularının yerinden yurdundan edilen 5 milyon civarındaki Suriyelilerin olabileceğini göstermektedir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 615