Bugün: 23.03.2019

Tebrikler Sayın Canikli!


Sayın Nurettin CANİKLİ 2010 yılı Ekim ayında, Giresun FM' de Mustafa CİCİ’nin konuğu olarak katıldığı haber özel programında “…22-23 üyeden oluşan YÖK Genel Kurulu kendi arasında gizli bir oylama yapıyor. Bu oylamaya kimsenin dışarıdan müdahale etmesi ya da bir aday üzerinde kulis yapması mümkün değildir.” İfadelerini kullanmıştı. Bizde,   Cumhurbaşkanlığına sunulan 3 kişilik liste, AK Parti Giresun Milletvekili Sayın Nurettin CANİKLİ öncülüğünde oluşturulmuştur demiştik. Çünkü biz belgeli konuşmayı kendimize ilke edinmişiz. Daha sonra Canikli “Sayın Can iyi tanıdığım birisi, kaliteli bir arkadaşımdır. Kendisine her şeyi ile kefil olurum. Eğer Giresun Üniversitesi'ne rektör olursa olumlu katkı sağlar ve bizimle de uyumlu bir çalışma süreci yaşanır’ dedi.”

Buradan şu anlam çıkıyordu; “Benim kefil olmadığım bir kimse Giresun Üniversitesi’ne Rektör olamaz, olsa dahi bizimle uyumlu çalışamaz.”

Tüm bu “Ali cin” oyunları neticesinde kişisel korkularınızdan dolayı 5’i Giresunlu 6 Rektör adayı arasından Giresunlu olmayanı, Giresun Üniversitesi'ne Rektör seçtirmeyi başardığınız için tebrikler Sayın Canikli!

Giresun Üniversitesi Rektörlük seçimi sonucunda 1 oy alana da, 100 oy alana da rektörlük sevincini yaşattığınız için tebrikler Sayın Canikli!

Giresun’a 28 günde, 28 projeden bahsedip, liman, Eğribel tüneli ve futbol sahası gibi 20 sakız projeyi uygulamaya koyduğunuz için tebrikler Sayın Canikli!

Refah Partisi dönemi ekip anlayışıyla övünen Sayın Ali Temur ve Sayın Kemal Gemici gibi daha nice Refah kökenlileri Giresun AK Parti teşkilatından silip attığınız için tebrikler Sayın Canikli!

Karadeniz’in tek adası olan Giresun adasını turizme açtığınız, Sis Dağı’na da kayak merkezi kurup teleferik yaptırdığınız için tebrikler Sayın Canikli!

İslam’ın en büyük adil idarecilerinden olan Ömer Bin Abdülaziz, mal varlığını halkına dağıttığı halde, sizler mal varlığınızı açıklayamadığınız için tebrikler Sayın Canikli!

Sayın Canikli, biz her zaman “adil idarecilerin Cennete ilk girenlerden olacağına inandığımız gibi, en büyük cihadın da haksız idareciye, doğruyu söylemenin olduğuna” her zaman inanmışız ve inanmaktayız.

Düşün şu Giresun Üniversitesi’nin yakasından artık. Şimdi, Giresun Üniversitesi’nin yasal olarak seçilmiş bir rektörü var. 3 ay veya 5 ay sonra istifa edecek sözlerinden bıktı Giresunlu. Hepimize düşen, Sayın Rektör başta olmak üzere tüm Giresun Üniversitesi yöneticilerine, öğretim elemanlarına ve öğrencilerine başarılar dilemektir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ