Bugün: 23.03.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Turizm ve Ağaçbaşı Göleti

Turizm ve Ağaçbaşı Göleti

Doğu Karadeniz’ de turizm deyince akla Uzungöl geliyor. Oysa cennet Giresunumuz’ un Uzungöl’ den daha güzel ve turizme açılabilecek daha cazibeli yerleri bulunmaktadır.
Tirebolu- Eymür-Hozanlar-Olucak ve Ağaçbaşı yolunu asfalt yaptınız mı, Ağaçbaşı Göletine ulaşırsınız. Gölet çevresini düzenleyip yürüyüş yolları, kafeler, oteller, spor alanları, dinlenme parkları ve diğer sosyal etkinlik tesisleri inşa edildi mi işte size harika bir eser.

Ondan sonra Ağaçbaşı-Gökçebel Göleti arasındaki yol asfalt yapıldı mı işte size yeni bir Uzungöl. Gökçebel Göleti de tıpkı Ağaçbaşı Göleti gibi çam ormanları içerisinde yer almaktadır. Çevresine yürüyüş yolları, spor alanları ve her türlü tesis yapılabilir.

Gökçebel göleti- Karaovacık Göleti arasındaki yol asfalt yapıldı mı tadına doyum olmayan bir yayla gözünüzün önünde alabildiğince up uzun uzanmaktadır.  Karaovacık geçmişten beri yaylacıların alışveriş yaptığı bir Pazar yeridir.

Karaovacık- Karadoğa yaylası arası yollar asfaltlanıp Karadoğa yaylasındaki çam ormanları içerisine Karadoğa Göletini de yaptık mı iddaa ediyorum ki Dünya’ da böyle güzel bir yer ender bulunur.

Karadoğa’ dan Gölyanı yaylası arası da asfaltlandı mı işte size bir cennet diyar daha.  Gölyanı yaylasında doğal bir göl mevcut sadece yapılacak olan gölün içerisini ve çevresini temizlemek. Bu yaylaya da oteller, spor tesisleri ve ruh hastalıkları hastanesi yapılabilir.

Gölyanı yaylası, Yağlıdere- Kurtbeli yaylası yoluna bağlandı mı sen o zaman gör neler olacak.
Çakrak- Çıkrıkkapı- Kümbet yolları zaten çok güzel asfaltlanmış, yapılması gereken bu bölgelerin tesislerle donatılması. İnşallah bu düşündüklerimiz uygulamaya geçer ve güzel şehrimize tersine göç başlar.
                           
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 614