Bugün: 24.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • AK Parti ve Devletin İtibarı

AK Parti ve Devletin İtibarı

Hayret ediyorum.
Herkes devletin itibarından bahsediyor ama onu ayaklar altına alanlar da gene devlet büyükleri…

pkk terörü için her iktidara gelen, asarız, keseriz, bu devlet büyük devlet, üç buçuk çapulcu, şehitlerin kanları, intikam, bombalarız, ederiz diye devlet itibarını güya dik tutucu tutumlara giriyorlardı.

Bir tek Rahmetli Erbakan böyle söylemek yerine, bölgedeki çekiç gücü çıkarmak ve Besmele etrafında toplanmaya çalışmakla işe başlamıştı.

AKP iktidarı da 10 yıl hep asarız, keseriz, üç buçuk çapulcu edebiyatı ile meşgul oldu. Teröristlerle masaya oturmayı alçaklık olarak ilan etti. Terör ise aldı başını gitti.

Sonra gelinen nokta, devletin itibarını sıfıra indirici, kendilerinin alçaklık ve şerefsizlik dedikleri olayı hayata geçirici tutuma girdiler. Buna mecbur kaldılar.

Peki, bu durumda devletin itibarı ne oldu?

Bugün de aynı şekilde taksim gezi parkı olayları hakkında, üç buçuk çapulcu, devletimizin gücü, şöyle ederiz, böyle ederiz, yüzde elliyi zor tutuyoruz dediler. Ama üç gün sonra da hem özür dilediler, hem de masaya oturdular. Mecbur kaldılar.

Çünkü ABD göstericilerin lehine tutum takındı. Bunlar da ABD siz ne yapabildiler ki bu işin üstesinden gelsinler?

Peki devletin itibarı ne oldu? Yazık değil mi?

Baştan basiretli ve ağır başlı devlet gibi davranılsaydı, olayları soğutucu, olayların içine çekilerek karıştırılan masum vatandaşları ayırıcı, şefkat, merhamet ve basireti öne alıcı açıklamalar yapılıp tedbirler alınsaydı sonradan özür dilemek ya da masaya oturmak zorunda kalınmaz, devletin itibarı sıfırlanmazdı.

Devlet hepimizin devleti.

Bu basiretsizlikler yüzünden itibarının sıfırlanması hepimizin onurunu zedeliyor.

Siz ey yukarıdakiler, yapacaksanız görevlerinizi doğru dürüst yapın!

Gurur, kibir, acullük, düşünmeden asmak, kesmek, devlet görevlilerinin işi olamaz. Bu devletin istişare edilecek kişi ve kuruluşları yok mu? Tek adam yönetiminde miyiz?

Askeriyenin itibarı denilen mefhumu bazı askerler sıfırladılar. Devletin itibarını da bu devlet adamları sıfırlamakla meşguller...

Yapacaksanız görevlerinizi doğru dürüst yapın!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1112