Bugün: 04.12.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • Bu ABD’ye Nasıl Güvenip de Üsleri Verdiniz?

Bu ABD’ye Nasıl Güvenip de Üsleri Verdiniz?

Herkes görüyor ki, bu ABD Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirmek için çalışıyor.

Yine tecrübe ile sabittir ki, bu yolda mümkün olduğunca çok Müslüman’ı katlederek ilerliyor.

Bir başka gerçek de, bu yolda ne anlaşma dinliyor, ne de verdiği sözleri yerine getiriyor.

Son olarak da Türkiye’den askeri üsleri kullanmak için izin koparmış. Bunun karşılığında bölgedeki terörü yok edecekmiş.

Üsleri kullanma izni veren iktidara şu soruları sormak gerekmez mi?

ABD’nin sizden askeri, lojistik veya sınır kolaylıkları gibi desteklerinizi alıp sizi kaç kere kandırdıklarını unuttunuz mu?

Biz birkaç tanesini hatırlatalım:

*Afganistan`da terörü önleyip demokrasi kuracağız dediler. 12 yıldır katliam üstüne katliam yapıp ülkeyi mahvetmelerine rağmen, terörü önleyip demokrasiyi kurdular mı?
*Irak`ta kimyasal silahlar var, yerlerini biliyoruz, bulup yok edeceğiz dediler, buldular mı?
*Irak`ta terörü bitireceğiz, teröristleri yok edeceğiz dediler, 10 yıl katliam yaptılar, tecavüz ettiler. Temizlemek şöyle dursun, teröristlerden ordu kurmadılar mı?
*İşgal etmeden önce size “toprak bütünlüğüne saygı” sözü verdiler. Peki saygı duyup, Irak’ın toprak bütünlüğünü muhafaza ettiler mi?
*Irak’ta sizin olmazsa olmaz dediğiniz kırmızı çizgileriniz vardı. Bunlara dair sözler vermişlerdi. Bu sözlerini tuttular mı?
*Operasyon sonrası masada siz de olacaksınız, dediler, olabildiniz mi?
*Gidin, Cidde’de Müslüman ülke yetkililerinin kafasından “İslam Birliği” fikrini silin, sizleri Ortadoğu’ya lider yapıp “Yeni Osmanlı” düzenini kurmanıza yardım edeceğiz dediler, sözlerini yerine getirdiler mi?
*Araplara bahar getireceğiz, bizi destekleyin dediler. Hatta bahar gelince sizin demokrasi ve laiklik modelinizi bu ülkelere ihraç etmenizi sağlayacağız dediler. Sudan’a, Çad’a, Mısır’a, Tunus’a, Cezayir’e, Suriye’ye, Yemen’e, Filistin’e bahar geldi mi?
*Libya`da dikta rejimine son vereceğiz, demokrasi kuracağız dediler, katliam yaparken kendilerini sizin kararınızla Mehmetçiğe korutturdular, sizin bavullar dolusu dolarlarınızı iç ettirdiler. Sözlerini tuttular mı?
*Suriye’ye demokrasi getireceğiz, Zalim Esed rejimini yok edeceğiz, sizin tasvip edeceğiniz kişi ve gurupları iktidar yapacağız, dediler, sözlerinde durdular mı?
*Sınırlarınızı açın, mültecileri alın, size yardım edeceğiz, sorunu kısa sürede çözeceğiz dediler, şimdi sırtımızda devasa sorunlarla belimiz bükülüyorken, yardım edip taşın altına ellerini sokuyorlar mı?
*Size terörü bitirmeniz için doğru, hızlı ve canlı istihbarat sağlayacağız dediler, sağlayıp da terörü bitirttirdiler mi?

Şimdi de bölgedeki kendi ürettikleri terörü bitireceğiz, diyerek, İncirlik ve diğer askeri üslerin kullanımı için izin istediler.

Bunca acı ve kanlı tecrübe varken maksatlarını anlayamadınız mı?

Bu üsleri kullanarak kendi kurdurdukları terör örgütlerine her türlü desteği vereceklerini, bölgeyi BOP için hazırlayacaklarını, bu arada da çok Müslüman’ı öldüreceklerini anlayamadınız mı?

Kendi sorunlarımızı kendi gücümüzle ve bölge ülkelerinin işbirliği ile çözmek varken, siz de tuttunuz, istediklerini tıpış tıpış verdiniz!

Sormazlar mı, nasıl güvendiniz?

Nasıl?

Tarih sizden hesap sormayacak mı?

Gelecek nesiller sizden hesap sormayacak mı?

Şehitler gaziler sizden hesap sormayacak mı?

Allah hesap sormayacak mı?

ÇİL YAVRUSU

Birbirine muhtaçtır her Müslüman,
Anaya muhtaç fil yavrusu gibi!
Araya sokuldu bir sürü sırtlan,
Hep dağıtıldık çil yavrusu gibi!..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1388