Bugün: 12.08.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • Cumhurbaşkanımız Konuşmalı

Cumhurbaşkanımız Konuşmalı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan her vesile ile konuşuyor.

Bu güne kadar yaptıklarını anlatıyor.

Bizim gibi kadir kıymet bilmezler de bilgileniyoruz. Bir siyasi parti lideri edasıyla konuşuyor ama olsun, biz bilgileniyoruz ya, ona bakarız.

Biz bilgisiz ve nankörler olarak, bir iki küçük ricamız olacak. Çok görmez de bize bu konularda da doyurucu bilgiler verirse sevineceğiz.

İşte bazı küçük arzularımız:

12 yılda sağlık hizmetinde nereden nereye geldiklerini anlatıyor. Bilgilendik. İstirhamımız, sinir ve akıl hastalarının 10 yıldaki oranlarını da anlatmalı. Hasta sayıları ve istatistikleri de anlatmalı. Gıdalarımıza karışan “haram” unsurlarının durumunu da anlatmalı.

12 yılda yapmış oldukları duble yolları anlatıyor. Köprüyü ve Marmaray’ı anlatıyor. Aman Allah’ım nerden nereye gelmişiz. Bir güzel bilgileniyoruz. Anadolu nüfusunun neden boşaldığını, İstanbul’a ve bir iki büyük şehre neden insanların doluşmakta olduğunu da anlatmalı. Mesela İstanbul’a her gün ortalama 1000 kişinin neden göç etmek zorunda kaldığını anlatmalı. Bu kadar yatırıma rağmen İstanbul’un sorunlarının neden çözülemediğini de anlatmalı. Yatırıma kaç milyar, rantiyeye kaç milyar ödediklerini de anlatmalı.

İhracatın 12 yılda nasıl patladığını anlatıyor. Uuuu! Nereye gelmişiz! İthalatın nereye geldiğini de anlatmalı!

IMF’ye olan borçların nasıl ödendiğini anlatıyor. Alkış! Lakin Türkiye’nin genel borçlarını da anlatmalı!

İş sahalarını nasıl çoğalttıklarını anlatıyor. Şahane! Lakin işsizlik oranlarının nerden nereye geldiğini de anlatmalı!

İmam Hatiplilerin sayısı, derslerin durumu. Gel de alkışlama! Lakin hapishanelerdeki genç insan sayısını da anlatmalı. Suçların niteliklerini de anlatmalı, boşanma oranlarının nerden nereye geldiğini de anlatmalı! Ahlak erozyonunun 12 yıldaki artışını da anlatmalı.

Dış politikadaki başarıları anlatıyor. Ala! Lakin, eşbaşkanlıklarını da anlatmalı. Kaç İslam ülkesinin yıkımında rol aldıklarını, kaç milyon Müslümanın ölümünden sorumlu olduklarını da anlatmalı!

Medeniyetler arası ittifak dolayısıyla kaç kilise, kaç havra yaptıklarını, buna mukabil İslam dünyasında kaç bin caminin mescidin, türbenin yıkıldığını, yakıldığını, bombalandığını anlatmalı. Dinleme tesislerini patriotları, NATO askerlerinin yaptığı rezaletleri de anlatmalı! İslam dünyasının nasıl darmadağın olduğunu, D-8 leri nasıl işlevsiz kıldıklarını, Cidde’de yaptığı tahribatları, Arap Baharındaki rollerini de anlatmalı!

Paralel ile mücadelesini anlatıyor, onların çete olduğunu söylüyor. Aman Allah’ım! Lakin 12 yılda o “çete”lere nasıl “yardım ve yataklık” yapıldığını, kimlerin yaptığını, nelerin verildiğini de anlatmalı!

Velhasıl, çok faydalanıyoruz Cumhurbaşkanımızın konuşmalarından. Kalın kafalarımıza bilgiler giriyor. Lakin başka bilgilere de muhtacız.

Sayın Cumhurbaşkanımız o bilgileri de bize lütfetmeli!

Biz Yusuf yürekliyiz, verilen bilgileri alır kullanırız. Öfkemiz olmaz.

Merakla bekliyoruz!

YUSUF YÜREKLİ

Tuzak kuranlar kardeşlerinse,

Nasibinde varsa bir kör kuyu;

Yusuf yürekli olmalısın ki,

Hak nimete çevirsin korkuyu...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 986