Bugün: 28.02.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • Doğru Hedefe Yanlış Yoldan Yürümek

Doğru Hedefe Yanlış Yoldan Yürümek

Sayın Binali Yıldırım hükümeti kurdu.

Göreve de başladılar.

Hayırlı uğurlu olsun, iyi hizmetlerde Allah yardımcıları olsun.

Yeni Başbakan en öncelikli hedef olarak, terörü ülkenin gündeminden çıkaracaklarını, terör örgütünü tamamen yok edeceklerini, vatandaşların can, mal ve ırz güvenliğini sağlayacaklarını ifade etti, ediyor.

Bu hedef öncelikli hedef olmalıdır. Bu doğru.

Lakin 14 yıldır yanlış yoldan bu hedefe gitmeye çalışıyorlardı ki bu yanlıştı. Yanlış yoldan giderek doğru hedefe varılamaz. Nitekim varılamamıştır.

AK Parti iktidarının14 yıl önceki devraldığı terör sorununu yok etmek bir yana, azaltamamıştır bile. Azaltmak bir tarafa, ülkeyi terör ve bölücülük belası yüzünden, tarihinin en tehlikeli konumuna getirmiştir.

Başbakan Binali Yıldırım şimdi aynı konuda öncelikli olarak hedefi göstermektedir. Terörü yok edeceğiz demektedir.

Umuyoruz ve diliyoruz ki, artık yanlış yolları fark etmişlerdir, o yollardan yürümeyi terk ederek gerçekten terörü çözecek yollara yöneleceklerdir.

Terör belasını yok etmeye götürecek olan o yolları, kısaca tekrar ifade edelim.

Öncelikle terör ABD, Avrupa ülkeleri ve İsrail’den destek almakta, silah ve mühimmatı bu ülkelerden sağlamaktadır. Açıktır ki, bu terör destekçisi ülkeler, bu iktidar tarafından, halen, dost, kardeş, müttefik, koalisyon ortaklığı, stratejik ortaklıklar ve başka adlarla vasıflandırılmakta, birçok askeri üssümüz bunlara adeta şartsız, şurtsuz kullandırılmaktadır. Onlar da ilan ederek, açıktan, göz göre göre, adeta alay ederek, bu üslerimizi kullanarak teröristlere silah ve diğer araç gereçleri vermektedirler. Çünkü onlar BOP kurucu ve yöneticileridir.

Açıktan yapılan bu lanet olasıca destekleri kesmedikçe, terörü yok etmek mümkün değildir.

Bu yabancı güçler ülkemizden ve bölgeden geri gönderilmedikçe, teröre olan desteklerini asla yok edemezsiniz. Bu yolda bir çaba göstermeyecekse Sayın Yeni Başbakan’ın ve hükümetin de terörü yok etmede başarı şansı asla olmayacaktır. Bunu açıkça görmüş olduklarını ümit etmek istiyoruz.

İkinci olarak terörü yok etmek isteyen samimi bir hükümetin bölge ülkeleri ile diyaloglar kurması, bu konuda süratle konunun konuşulacağı ve ortak tedbirlerin alınacağı platformlar oluşturulması şarttır.

Bu yapılmayacaksa terör asla yok edilemeyeceği gibi, komşu ülkelerle de eninde sonunda bizi çatışmaya sürükleyecek senaryolara da engel olma şansımız yoktur.

Bu iki adım öncelikli ve acil olarak atılması gereken adımlardır. Elbette bunu izleyecek çok önemli adımlar da şarttır. Ama terörü çözmeyi öncelikli hedef olarak ortaya koymuş bulunan bir yeni hükümetin, bu iki adımı çok çabuk atması gerekir. Bu adımlar atılmadan asla ve kata hükümeti çözüm hedefine götürecek gerçek ve doğru yola girilemez. Verilen sözler yine boş çıkar, analar yine ağlamaya devam eder, ateşler yine ocakları yakmaya devam eder. En kötüsü de ülkemizin bölünmesini de asla önleyemezsiniz. Çünkü bütün bunlar BOP gereği yapılmaktadır.

Şimdi diyecekler ki, yabancı güçleri bölgeden çıkarmak kolay mı?

Eeee! Bunu, bu güçleri bölgeye inatla ve israrla davet ederken, üslerimizi adeta şartsız bir şekilde bunların kullanımına verirken hiç düşünmüş müydünüz?

Unutmayın ki, şartlar bu günkü kadar zor iken ve Milli Görüş Refah Partisi adıyla koalisyon ortağı iken, yabancı bir güç olan Çekiç Güç ülkemizden ve bölgemizden çıkarılabilmişti.

Yine diyecekler ki, efendim komşu ülkeler mi kaldı ki, onlarla bu konuyu konuşalım?

Eeee! Irak işgal edilirken ve Arap baharı adıyla sam yelleri estirilirken, komşu ülkelerde çıkarılan bu yangınlara destek verirken bunları hiç düşünmüş müydünüz?

Biz Milli Görüş olarak ta başından beri her fırsatta bunları size hatırlatmadık mı? Adeta gözlerinizin içine sokarcasına her imkânı kullanarak bu yanlışlıklara düşmemeniz için kardeşçe uyarılarımızı yapmadık mı?

Sayın Binali Yıldırım terör konusunda öncelikli olarak bu adımları atmaya yönelmeyecekse, boş konuşuyor, boşuna ümit pompalıyor olmakla kalmayacak, ülkenin çok kıymetli vakitlerini de boşuna harcamış olacaktır. BOP’a dolaylı yoldan hizmet etmiş olacaktır.

Yeni hükümete tekrar başarılar dilerken, doğru adımlarını destekleyecek, yanlışlarını açıkça eleştirmeye ve doğrusunu da göstermeye devam edeceğiz.

KÖR PEDAL

Yeni hükümette yeni umutlar,
Kart ağaçta çıkan körpe dal gibi!
Bataklıktaki araca gaz vermek,
Tıpkı köklenen kör pedal gibi!

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 703