Bugün: 24.01.2021

FETÖ ve Belediyeler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde neler oluyor?

Belediye, Başkan Kadir Topbaş ve yakın çevresi hakkında öyle iddialar ortaya atılıyor ki, parmak ısırtıyor.

FETÖ’ye (Fethullahçı Terör Örgütü) yardım ve yataklıktan tutun da, adam kayırmak, yakınlarını kollamak, Pennsylvania’da mülkler edinmek!..

17-25 Aralık olaylarında ve 15 Temmuz kalkışmalarında hep Amerika’da bulunmak!

Daha neler neler!

Olaylar yargıya taşınmış vaziyette.

Bize fazla söz söylemek düşmez.

Lakin bir hatıramızı da burada anlatmamızın tam zamanıdır.

Yıl 1994.

Refah Partisi olarak İstanbul’da Belediye seçimlerine hazırlanıyoruz!

Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Recep Tayyip Erdoğan.

Biz ise hem Refah Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi, hem Belediye Meclis üyesi adayı, hem de İstanbul genelinde seçim bütçesini yöneten kişiyiz. Yani Mali Komite Başkanıyız! Ağır bir görev ve sorumluluğun altındayız. Ekibimiz de güçlü, arı gibi çalışıyoruz.

Uçan kuştan medet umuyoruz. Para bulmak kolay mı?

Meşru her kaynağa müracaat edip, halimizi anlatıp imkân istiyoruz.

Aydınlı Giyim diye bir firma var. Kalburüstü bir kuruluş. Sahipleri de Müslüman çevreden sayılıyor. Yalnız Fethullah Gülen sempatizanı olduklarını duyuyoruz. Olsun, biz yine de gidelim dedik. İl Yönetim Kurulu üyemiz ve Mali Komite görevlisi M.A. Portakaloğlu Bey ile firmayı ziyarete gittik.

Sonradan adının Mustafa Kavurmacı olduğunu öğrendiğimiz firma sahibi, bizim Refah Partisi’nden para istemeye geldiğimizi öğrendiği anda, yüzünü buruşturup kapıyı gösterdi. Beş kuruş vermedi. Elbette moralimiz bozuldu, ama pes etmek yok.

Başka kişiler, başka firmalar, üye aidatları gibi kaynaklardan bütçemizi denkleştirme seferberliğimiz sürdü gitti.

Belediye’yi kazandık. Recep Tayyip Erdoğan Büyükşehir Belediye Başkanımız, biz de çevresinde plan ve bütçe ile görevli icra elemanıyız. Aynı zamanda Refah Partisindeki Mali Komite Başkanlığımız da devam ediyor.

Kısa süre sonra bir gün baktık ki, Mustafa Kavurmacı Belediye Başkanımızı ziyarete gelmiş.

Uzunca bir görüşme oldu.

Ertesi gün yine geldi. O gün de uzun uzun görüştüler, bize görüşme sırası gelmedi.

Ertesi gün yine geldi, biz görüşemedik.

Birkaç gün sonra yine geldi. Gelmeler o kadar sıklaştı ki, onun sebebiyle biz günlük işlerimiz konusunda Başkanımızla görüşemez olduk.

Bir gün biz kapıda beklerken dışarı çıktı, yanımıza oturdu. Yanımızda o günlerde başı dertte olan, uçan kuştan medet uman Mali Komite üyemiz, Rahmetli Altan Günay vardı. Görüşmek için sıra bekliyordu.

Kavurmacı bize nispet yapar gibi, yanımızdan birisini aradı, cep telefonu ile. Bize caka satar gibi Başkan’la teklifsiz görüştüğünü, o işi hallettiklerini, Başkan’ın kendisini çok sevdiğini, çak hürmet ettiğini söylüyordu.

Bizi kapısından kovan birisinin şimdi bize böyle nispet yapar gibi havalı konuşmaları sebebiyle alı al, moru mor bir duruma geldik.

Ama pişmiş aşa su katmamak için ve Başkanımızı bozmamak için hiç bir şey söylemedik.

Gerçekten de sonraki aylarda ve yıllarda Mustafa Kavurmacı, artık ne işi varsa bilemiyoruz, Başkan’ın yanına teklifsiz girip şaka şamata konuşurken, biz randevu aldığımız halde görüşememeye başladık. Daha sonra bu gibi adamlar adeta neredeyse Belediye’yi işgal ettiler, biz ise partimizdeki görevimize dönmek zorunda kaldık.

Daha sonra gazetelerden öğrendiğimize göre, Mustafa Kavurmacı hiç bir zaman Refah Partisi’ne oy vermediğini övünerek anlatıyordu.

Sonraki Başkan olan Kadir Topbaş ile dünür olmuşlar, ihale işleri yeni damatla planlanıyormuş, Amerika’da mal mülk sahibi olmuşlar. Olmuşlar da olmuşlar...

Bugün neler olmuş:

Amerika maşası FETÖ darbe teşebbüsünde bulunmuş, o günün Belediye Başkanı, bugünün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve yakınlarını öldürmeye kalkışmış, 15 dakika gecikme ile öldürememiş.

Doğru bir tabirle dünün sarmaş dolaş dostları, bugün can düşmanı olmuşlar.

O günü kendi teşkilatına tercih ettiği kişiler bugün onu öldürmeye ve Türkiye’yi batırmaya çalışırken, can düşmanları olmuşken bu fakir ve arkadaşları Milli Görüş çizgisinde mücadeleye devam ediyor, doğru bildiği yolda, hala ona tavsiyelerde bulunuyor, yol göstermeye çalışıyor, dost acı söyler kabilinden zaman zaman sert uyarılarda bulunuyor.

Nereden nereye?

Bugünün Büyükşehir Belediye Başkanı, dünürü, damadı ve yakınları ise FETÖ olayından dolayı adalet önünde hesap veriyorlar.

Nereden nereye?

Dünya ibretler dünyasıdır!

Ama ibret alana!

ASALAKLAR

Bakın, asalaklara verilmiş kovan,
Bunlar da hep tezek tezek bal yalamış.
Ne bırakmış görün arıları kovan:
Ülkeme bir yığın tezek balyalamış…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 854