Bugün: 10.08.2020

Kıbrıs Zaferinin 43.Yılı

43 yıl önce yine böyle bir gündü!

Bugün Haçlı ve Siyonistler nasıl Anavatanımıza karşı FETÖ maşasını kullanıp, 15 Temmuz fitne kazanını kaynattılarsa, 43 yıl önce başka bir 15 Temmuz fitne kazanı Yavru vatan Kıbrıs’a karşı kaynatılmıştı. O gün de bu fitne kazanını kaynatan bugünkü dış mihraklar, Rum Nikos Sampson maşasını kullanmışlardı.

Yine böyle bir gündü.

Lakin o gün Milli Görüş koalisyonun küçük de olsa ortağı, Dirayetli, Ferasetli ve Basiretli Lider Erbakan, Başbakan Yardımcısı ve Başbakan Vekili idi. Rumların o günkü 15 Temmuz Darbesi ile katliam yapma ve adayı Yunanistan’a bağlama heveslerini kursaklarına gömmek için harekete geçildi.

Milli Görüş’ün temsilcisi Milli Selamet Partisi, kararlı ve inançlı idi. Lakin içeride ve dışarıda büyük zorlukları vardı:

Silahlı kuvvetlerimizin, NATO’nun ve Amerika’nın miadı çoktan dolmuş atıl silahlarından başka bir silah ve vasıtaları yoktu. Lakin verilecek her görevi dişleri ve tırnakları ile yerine getirmeye hazır kumandanları ve neferleri vardı.

İçeride koalisyonun büyük ortağı Kıbrıs’a müdahale fikrine temelden karşıydı. Muhalefet partilerinin ve liderlerinin Amerika’dan ödleri kopuyordu. Cumhurbaşkanı daha Kıbrıs’a müdahale sözlerini işittiğinde tüyleri diken diken oluyordu. Milli Selamet Partisi, kararlı tutumuyla, bütün bu iç olumsuzlukları, ikna metoduyla, bazısını oldu bittiye getirerek, bazısını da kumandanlar vasıtasıyla ikna etmeyi başardı.

Dışarıdaki olumsuzluklar daha beterdi:

Cunta idaresindeki Yunanistan, Trakya’dan geliyoruz, Ege’den çıkarız tehditleri ile müdahaleyi önlemeye çalışıyordu. İngiltere küstah tavırlar takınıyordu. Türkiye’nin Müdahale teşebbüsünde bulunması halinde Ada’da bulunan Gurka birlikleri ile kolayca denize dökülecekleri tehdidini savuruyordu. Rusya böyle bir harekât halinde Türkiye’ye asla destek vermeyeceklerini açıklıyordu. Süper güç diye adlandırılan dost ve müttefik ABD ise küstahlıkta sınır tanımıyordu. Asarız, keseriz, Altıncı Filo’yu Akdeniz’e gönderdik, uçaklarınızı düşürüp, gemilerinizi batırırız pozlarında idiler.

Muhterem halkımız!

İman varsa imkân da vardır, düsturu ile hareket eden Milli Görüş bu dış engellemeleri, kimisine güç göstererek, kimisini gafil avlayarak, kimisini de, bomba yüklü uçaklarla 6. Filo’nun uçak gemisine şehadet dalışı yapacağı intibaı veren kıvrak zekâ oyunları ile korkutup alt etmeyi başarmıştır.

Neticede 43 yıl önce Kıbrıs’ta yapılmış bulunan 15 Temmuz darbesinin sonuçları, Başbakan Vekili Necmettin Erbakan’dan emir alan Kahraman ordumuzun çok başarılı bir harekâtı ile etkisiz hale getirilmiş, milletimizin tarihine büyük bir zafer olarak kaydedilmiştir.

ABD burada aldığı itibar yarasını telafi etmek için ambargo gibi rezil bir yola başvurdu ise de, Milli Görüş ve Lider Erbakan’ın ferasetli bir girişimi ile bir gecede yurdumuzdaki bütün askeri üslerinin kapatılıp şanlı bayrağımızın çekildiğini dehşetle görmüştü.

Dikkatinizi çekmek isteriz. Kısa da olsa ABD’nin ve onun işareti ile Avrupa’nın ambargo uyguladığı o günlerde Türkiye’nin, Libya gibi bir dostu ve onun da Kaddafi gibi delişmen ama mert bir lideri vardı. Ambargonun en az zararla atlatılması konusunda bize olan yardımlarını milletimizin hiçbir ferdi asla unutmamalıdır. Büyük bir üzüntü içindeyiz ki, o kara gün dostumuz Libya, bugünkü iktidarın da fiili yardımları, İsrail’in işareti ve Haçlı’nın bombardımanları ile yerle bir edilmiş ve Delişmen Lideri Kaddafi, yüzbinlerce Libyalı Müslüman ile birlikte Şehit edilmiştir.

Yine bugün esefle görmekteyiz ki, 43 yıl önce Kahraman Ordumuzun zaferi neticesinde hakları garanti altına alınan Kıbrıslı kardeşlerimizin, bu hakları bu günkü iktidar tarafından pazarlık masasına konulmuştur.

Yeni üsler kurmamız gereken Kıbrıs’tan, mevcut askerimizi de çekmemiz, garantörlüğü sona erdirmemiz istenmekte ve pazarlık konusu yapılmaktadır.

Bu demektir ki, 15 Temmuz 1974 Darbe şartları yeniden hayata geçirilmek isteniyor.

Aziz milletimiz!

Şurasını asla unutmayalım!

Biz yine geleceğiz, yapılan bütün yanlışları yine düzelteceğiz!

Gerek 2016 yılında dış düşmanlarımız tarafından FETÖ maşası kullanılarak yapılmak istenen darbenin, içimizdeki üslerde halen durmakta olan elebaşıları ile birlikte tüm sonuçlarını ortadan kaldıracağız. Gerekse yavru vatan Kıbrıs’ta 43 yıl önce yapılan 15 Temmuz darbesinin geri getirilmek istenen sonuçlarını tekrar tarihe gömeceğiz!

Biz Milli Görüşüz!

Biz Saadet Partisiyiz!

Bizde İman vardır, o halde imkân da bulunacaktır.

Kıbrıs’ın kurtuluşu bayramımız kutlu olsun!

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 674