Bugün: 10.07.2020

Korkunun Böylesi

7 Haziran seçimlerinden sonra terörle yatar, terörle kalkar olduk.

Her gün gözyaşı, ıstırap, sıkıntı!

İki insan bir araya gelse terör konuşuluyor.

Evlerde terör, gazetelerde terör, televizyonlarda terör, internette terör...
Gündemin baş sırasında daim terör...

Liderler, partiler, sivil toplum kuruluşları olarak aynı konuyu konuşur olduk.

Geçen akşam iri bir televizyon kanalında koca koca adamlar ve kadınlar oturmuşlar terörü tartışıyorlar. İktidar yanlısı medyanın en etkili söz ustaları ile menfaatlerini bu iktidar mensuplarına kaptırmaktan dolayı gözleri kararanların temsilcileri medyatör cambazları karşı karşıya getirilmişler.

Aman izleyiciye neler söylediler neler dinlettiler!

Söz sırası kendine gelenlerin kimisi, manalı manalı öksürerek, elindeki kalemi anlamlı anlamlı sallayarak söze başlarken, diğeri gerdan kıvırarak, dudak hareketlerini özellikle ayarlayarak, kimisi de gözlerini bilgiç bir eda ile açıp kapatıp kendinin her şeyi bilen biri olduğunu göstermek istercesine, sözlerine anlam katmaya çalışarak konuşuyor, tartışma uzadıkça uzuyor.

Aman efendim ne bilgiç edalar ile neler söylediler neler?

ABD’nin bölgede belirleyici rolünden tutunuz, PKK’nın, PYD’nin, HDP’nin, IŞİD’in yaptıklarına kadar. Özgür Suriye ordusundan tutun, Nusra’nın, Esed’in yaptıkları ve niyetlerine kadar. Hükümetin doğrularından yanlışlarından tutun da, Rusya’nın bölgedeki etkisine kadar, yığınla söz.

Hele bir tanesi, Türkiye’nin güneyinden bir koridor açılarak Akdeniz’e ulaşmak bahanesiyle, Türkiye’yi Arap aleminden tecrit etmek istediklerini ilk kendisi keşfetmiş ve köşesinde de yazmışmış!

Yani kısaca demek istiyor ki:

-Bu olayların geçmişini, şu anını ve geleceğini bana sorun. En iyi ben bilirim.

Her bir konuşmacı sözün sonunda, sözcüsü, mensubu, ya da kiralığı olduğu gurubunu haklı çıkarıyor.

Bunları dinledikçe insan saçını başını yolası geliyor.

Hiç birisi terörün asıl senaristinin İsrail olduğunu, BOP’un bu amaçla hazırlandığını, ABD’nin bu senaryoyu hayata geçiren yüklenici firma olduğunu, Avrupalı ortaklarının bulunduğunu, taşeronlar kullandıklarını, işbirlikçilerinin olduğunu ağızlarına alamıyorlar.

İslam dünyasında meydana gelen işgal, katliam, sömürü ve tecavüzlerin BOP gereği yapıldığını, İsrail’in sözde “Arzı Mevud” sınırlarına ulaşması için bunların yapıldığını, söylemeye dilleri varmıyor.

Ülkemizdeki ve sınırlarımızdaki terörün de aynı kaynaklı olduğunu söyleyebilen hiç çıkmadı.

İçimizdeki ve yanı başımızdaki terörün bitirilebilmesi için tek yolun, bölgeye dışarıdan gelmiş bulunan başta ABD olmak üzere yabancı güçlerin buralardan çıkarılması gerektiğini söyleyemiyorlar.

ABD’nin ise AK Parti’nin vermiş olduğu tavizlerle içimizde kalmaya devam ettiğini ifade edemiyorlar.

İçimizdeki ve bölgemizdeki terör odaklarının bitirilebilmesinin yolunun, bölge ülkelerinin işbirliğinden geçmesi gerektiğini zinhar söyleyemiyorlar.

İslam dünyasında şu anda devam etmekte olan yıkımın, katliamın, sömürünün, tecavüzlerin bitirilmesi için İslam Birliği’nin kurulup eyleme geçmesi gerektiğini bırakın söylemeyi, ima bile edemiyorlar.

Bütün bu olanların 30-40 yıldan beri Milli Görüş ve Lideri Erbakan tarafından alarm zillerine basarcasına her platformda ifade edilmiş olduğunu, çözümün de bir bir gösterilmiş olduğunu söyleyemiyorlar.

Neden söyleyemiyorlar!

Tahminimiz odur ki, onları istihdam eden guruplar öyle istiyorlar. Onların isteğinin dışında tek bir kelime söyleyemezler. Kovulma korkusu, arpalıklarının kesilme korkusu, itibarlarının sıfırlanma korkusu ile böyle davranıyorlar.

Bir tarafta İslam dünyasındaki yangın, bir tarafta sınırlarımızı zorlayan bölücülük, bir tarafta her gün onlarca insanımızın hayatına mal olan terör belası.

Diğer tarafta ise bu adamların ve kadınların kendilerine ait arpalık korkuları.

Vatan korkusu yok, istikbal korkusu yok, Allah korkusu yok!

Böyle korkunun içine tükürmez misiniz?

Beyler, bayanlar!

Ülke yandıktan sonra sizin devşireceğiniz menfaatleriniz ne işe yarayacak, hiç hesapladınız mı?
 
KORKU ÇAĞI
 
Yazılıdır, aldığı talimatlar,
Ne diyecekse okur kucağında!
Doğruyu söylemekten ödü patlar,
Ürkek, şaşkın, sanki korku çağında!

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 764