Bugün: 17.01.2020

Mısır`a Düşen BOP Mermisi

Mısır’a bir BOP mermisi düştü ki felaket!
ABD, Avrupa ve Siyonistler Büyük Ortadoğu Projesi’nde dev bir adım daha attılar.Mısır’da alnının akıyla, bileğinin hakkıyla, meşru yoldan, seçimle gelen bir cumhurbaşkanı ve iktidarı, adi bir darbeyle devirttirdiler. Kan akıtmak ve kaos meydana getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Mübarek Ramazan ayında kan oluk gibi akıtılıyor.

Milli Görüş gözlüğü ile bakınca bu baştan beri tahmin edilebiliyordu. Mübarek diktatörünü devirip kaos meydana getirmek ve İsrail’in Nil tarafında bulunan güçlü bir devleti parçalayıp açmak için bir atraksiyon yaptılar. Ancak öteden beri teşkilatlı bulunan Müslüman Kardeşler bu fırsatı ters bir gole çevirmeyi başarmışlardı. Buna müsaade edemezlerdi. Mutlaka Mısır’a tekrar dönecekler ve kaos meydana getirip kan akıtacaklar ve akıllarındaki BOP’un gerektirdiği Mısır kalesini devireceklerdi. Milli Görüş camiası kulağı kirişte hep korkuyla bu günlerin gelebileceği endişe ve beklentisindeydiler. Arşivleri karıştırma zahmetinde bulunanlar bunu görürler.

Ama meselenin bizi ilgilendiren enteresan bir tarafı daha var:

Mısır’da seçimle işbaşına Müslümanların gelmesinden sonra, Türkiye’deki iktidar açık ve gizli olmak üzere bir propaganda atağına başlamıştı.

Özetle şunu yaymaya çalışıyorlardı:

“Haçlı diyorsunuz, ABD diyorsunuz, Siyonist diyorsunuz! Evet biz de biliyoruz! Bugüne kadar bazı tavizler verdiğimiz doğrudur. Ama bakın karşılığında da biz tavizler alıyoruz. Başımızdaki usta bir Başbakan var. İslam ülkelerinde diktatörleri devirttiriyor, arzuladığımız rejimleri kurduruyor. İşte bakın Mısır’a… Müslümanların iktidara gelmesini sağladı. Sabredin kardeşim, bir anda olacak iş değil ki! Dünyayı değiştiriyoruz! Yeniden Osmanlı gibi güçlü bir konuma geliyoruz! İşte bundan sonra da İslam Birliği dediğiniz şey, Osmanlı ruhu ile tekrar kurulacak! Bizi eleştireceğinize desteklemeniz gerekmez mi?”

Ne yalan söyleyeyim, benim çevremden bile birçokları bu propagandaya inanmaya başlamışlardı.

Uzun parmaklarını çatlatarak kalemi eline alan güdümlü ve “deneyimli” köşe yazarları dahil, görünmez bağlarla iktidara bağlı koca koca yazarlar aynı istikamette yazılar yazarak “görev” yapıyorlardı. Özetle diyorlardı ki:

“Allah Türkiye’ye Tayyip Erdoğan gibi bir lider nasip etti. İşte onun eliyle İslam Dünyası yeniden şekillenecek. Müslümanlar yeniden hak ettikleri yere gelecekler. Bak Mısır’a! O iş bitti. Şimdi sırada Suriye var!”

Ama Milli Görüş gözlüğü hiç de böyle olmadığını gösteriyordu. Bu azgınların Mısır’ı asla rahat bırakmayacaklarını, Allah korusun orada da büyük sıkıntılar çıkarıp kan akıtmaya çalışacaklarını ifade ediyor, endişelerimizi dile getiriyorduk.

İktidarın bu şekilde propaganda yapmasına neden olan iki ihtimali düşünüyoruz:

Birinci ihtimal:

Gerçekten BOP ustalarınca onlara böyle ifade edildi ve Türkiye’nin kendilerine yaptığı yardımlar karşılığı Mısır’da Müslüman Kardeşler iktidarına müsaade ettikleri söylendi. Onlar da inanarak bu şekilde propagandaya başladılar.

Şayet böyleyse şimdi aldatıldıklarını anlamış olmalılar. Şayet çok geç değilse, hala irade kullanabiliyorlarsa, derhal BOP’un “eşbaşkanlığı”nı bırakmalı ve Millete gerçekleri ifade ederek, hep beraber tedbir almamıza öncülük etmelidirler. Kendilerinin de ifade ettiği gibi, “gerçek düşman” “ikiyüzlü haçlı” ve “çifte standartlı batı” karşısında bulunuyoruz. Edebiyatı bir kenara bırakarak, bir an önce Milli Görüş’ün çözümleri devreye sokulmalıdır.

İkinci ihtimal:

Kendilerine böyle bir taviz verilmiş falan değilken “durumdan menfaat çıkarmak” adına bu propagandaları yaparak kötü bir oyun oynamak istediler.

Şayet böyle ise, bu gerçekten yüz kızartıcı bir durumdur. Milletten özür dilemeli ve yine gerçekleri açıklamalıdırlar.

Olayların arasından büyüteçle aranılıp bulunan sahnelerle milleti avutmak, daha doğrusu kandırmaktan vazgeçmelidirler.

Asıl büyük fotoğrafa bakılmalıdır.

Nedir büyük fotoğrafta görülenler:

BOP, yani Büyük Ortadoğu Projesi dev adımlarla hayata geçiriliyor. 22 İslam ülkesi bölünüp parçalanacaktı. Şimdi sayalım:

BOP’un bir mermisi Afganistan’a atıldı. Belini doğrultması mümkün değil.

Bir mermisi Irak’a atıldı, üç parçaya bölündü.

Bir mermisi Libya’ya atıldı, ikiye veya üçe bölündü.

Bir mermisi Suriye’ye atıldı, henüz bölünme aşamasında.

Bir mermisi Sudan’a atıldı, parçalandı.

Bir mermisi de şimdi Mısır’a düştü. Allah Mısır ülkesini ve Müslüman Kardeşlerimizi muhafaza buyursun!

22’den kaçı gerçekleşti hesabını yapın!

Şimdi iktidara seslenmek ve kardeşane yeniden uyarıda bulunmak istiyoruz. Açık sözlülüğümüze tepki göstermeyin, ülkemizi, İslam dünyasını ve sizi sevdiğimizden dolayı yaklaşan felaketleri işaret ediyoruz:

Bir cesaret ödülü ile başlayan macera İslam dünyasını nereye getirdi görmüyor musunuz?

Gerçek düşmanlarla, çifte standartlı, çok yüzlü, aslında yüzsüz batı ile işbirliği içindesiniz!

Kendinize gelin!

Aslınıza dönün!

Yanlışı terk edin!

BOP’un atacağı mermilerin birinin de ülkemize düşmesinden önce uyanın!

HAÇLI VE GÜVEN

Asla güvenme çok yüzlü Haçlı’ya,
Arkandan en adi kararı verir!
Karar bir tek seni ilgilendirmez;
İslam Dünyası da kararıverir!...
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1110