Bugün: 02.12.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • Oğuzhan Asiltürk Bey Nasıl Lider Seçildi?

Oğuzhan Asiltürk Bey Nasıl Lider Seçildi?

Kadir Oğuz isimli kardeşimiz bir yazımızın yorumunda sordu, biz cevapladık.
Soru:
--------

Sayın Ekrem Şama hocam, benim tek bir sorum var. Kimseden dosdoğru cevap alamadım, kimse cevaplayamadı. Artık size danışmak istiyorum. Rica ediyorum Allah rızası için net cevap verin ki verebileceğiniz cevap tüm fitnenin bitmesine sebep olabilir. Erbakan Hocamız 27 Şubat’ta vefat etti. 6 Mart’ta Millî Gazete, Oğuzhan Bey’in Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanlığını ilan etti. O 1 haftalık süre içinde hangi gün YİK seçimi oldu? Hangi YİK üyelerinin ve kaç YİK üyesinin oyları ile Oğuzhan Bey YİK Başkanı oldu? Buradan apaçık ve net anlatmanızı rica ediyorum. Allah rızası için lütfen ben gerçekten bilmek istiyorum.

Cevabımız:
-----------

Kadir Oğuz kardeşim, işte yazıyorum. Ama bu fitneyi bitirebileceğine pek ihtimal veremiyorum. Çünkü fitneyi bitirmek sizin gibi iyi niyetli kardeşlerimizin elinizde değil. Birileri uydurup uydurup ortalığı bulandırıyor:

27 Şubat 2011 Pazar, Hocamız vefat etti.

1 Mart 2011 Salı, Hocamız toprağa verildi.

6 Mart 2011 Pazar günü tüzük gereği Saadet Partisi Genel İstişare Kurulu (GİK) Asil Üyeleri toplanarak 75 GİK asil üyesinden 60 katılımı ve katılanların ittifakı ile Mustafa Kamalak Bey Genel Başkan seçildi. GİK toplantısı öğleden sonra devam etmek üzere namaz ve yemek arası verildi.

Öğleden sonraki oturumda tekrar yoklama yapılmadı, lakin 40’tan fazla GİK üyesi hazır idi.

Yapılan müzakerelerde MİLKO ve diğer kuruluşlarımızın lideri olarak 1 kişinin seçilmesine karar verildi.

Herhangi bir aday gösterilmeden herkesin istediği bir kişiyi yazıp sepete atması esası benimsendi.

Yapılan oy sayımında 33 adet GİK üyesi Oğuzhan Asiltürk Bey’i yazmıştı.

6 adet GİK üyesi başka bir arkadaşımızı yazmıştı.

1 adet GİK üyesi arkadaşımız da başka bir GİK üyesi arkadaşımızın ismini yazmıştı ki o isim YİK üyesi değildi.

Şimdi biz o gün YİK başkanı seçmedik, YİK gündeme gelmedi. İçimizden birisini lider seçtik. Lider olarak ismi yazılan arkadaşların bazısı YİK üyesi olmadıkları halde çoğunluğu sağlasaydılar onlar lider seçilmiş olacaklardı. Demem o ki Asiltürk Bey YİK Üyesi veya Başkanı olduğu için seçilmedi, GİK Üyeleri’nden biri olduğu için seçildi.

Kadir Oğuz kardeşim senin sorduğun gibi YİK Başkanı seçimi değil lider seçimi yapıldı.

YİK Başkanı’nın ne zaman ve nasıl yapıldığının bizim veya sizin açınızdan ne önemi olabilir ki?

Bakın şimdi bunu ben açıklıkla yazdığıma göre bu fitneyi şimdi beraberce bitirmemiz gerekmiyor mu?

Şimdi bunu bekliyorum sizden!

Soru:
---------

Erbakan Hocamız YİK’i kurdu ve kendisi başına geçti ve davanın lideri idi. Kendisinden sonra YİK; Başkanı’nı ve dolayısı ile liderini kendi içinden seçer. Lideri yani YİK Başkanı’nı GİK’te seçtirmek ne anlama geliyor? Bu seçime kim karar vermiş? Mustafa Kamalak Bey mi karar verdi?

Cevabımız
------------

Kadir Oğuz kardeşim burada sana cahilsin diyeceğim ama kırmaktan da korkuyorum. Kardeş, YİK üyeleri de GİK listesine girerek seçilebilirler. Dün de öyleydi, bugün de böyle be muhterem kardeşim. Tüzüğümüzü bir okusan diyorum. Ama şimdi ipe un serme de şu fitneye karşı savaşalım, beraberce, mertçe! Hem Kamalak Bey’e illa bir laf atacaksan bahane arama bence. Direkt söyle olmaz mı?

Bak şimdi de Erbakan Hocamızın 2010’daki GİK listesini buraya yazıyorum. Buna rağma yine hık mık edeceksen bence tövbe et ve teslim ol kardeşim.

Erbakan Hocamızın 2010 kongresindeki kendi listesi, buyurun:

Abdulhalim Tunç, Abdülkadir Çelik, Abdülkadir Öncel, Abdullah Sevim, Abdülvahap Ekinci, Ahmet Kul, Ahmet Tekdal, Ali İhsan Oturak, Arif Ersoy, Atik Ağdağ, Ayşenur Tekdal, Birol Aydın, Celal Asiltürk, Cevat Gencay, Doğan Bekin, Duran Soyuğur, Dursun Ali Düzenli, Ekrem Şama, Elif Erbakan Altınöz, Fatih Erbakan, Fehim Adak, Fethullah Erbaş, Galip Akın, Hasan Bayram Var, Hasan Bitmez, Hasan Hüseyin Öz, Hüseyin Özcan, İlyas Tongüç, İsmail İlhan Sungur, İsmail Müftüoğlu, İsmet Aksoy, İsrafil Bayrakçı, Latif Öztek, Levent Cengiz, Lütfi Kibiroğlu, Lütfi Yalman, Mahmut Çizmecioğlu, Mehmet Karaman, Mesut Doğan, Mete Gündoğan, Muhammet Polat, Muhittin Aytunç, Muhittin Hamdi Yıldırım, Musa Okçu, Mustafa Balta, Mustafa İriş, Mustafa Kamalak, Mustafa Kurdaş, Mustafa Özkafa, Muzaffer Baydar, Necmettin Aydın, Necmettin Çalışkan, Oğuzhan Asiltürk, Orhan Altınöz, Osman Hazer, Osman Nuri Kabaktepe, Oya Akgönenç, Recai Kutan, Sadrettin Karaduman, Salih Turhan, Selman Esmerer, Sezai İncesu, Sinan Ejderoğlu, Suat Pamukçu, Süleyman Arif Emre, Süleyman Erim, Şerafettin Kılıç, Şevket Kazan, Tacettin Çetinkaya, Temel Karamollaoğlu, Yakup Budak, Yasin Hatipoğlu, Yaşar Canbay, Zafer Emanetoğlu ve Zülfikar Gazi.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 870