Bugün: 23.10.2020

Ucuza Satılan Zaferlerimiz

Ecdadımızın canı ve kanı ile kazandığı muhteşem zaferlerimiz var.

Hem de sayılamayacak kadar çok.

Bunların bir kısmı unutturulmak isteniyor.

Sebebi, günün politik oyunları veya Haçlı’ya, Siyonist’e şirin görünüp yaranabilme çabaları.

29 Nisan 1916 tarihinde kazandığımız muhteşem Kut Ül Amare zaferimiz ucuza satılan zaferlerimizden biridir.

AK Parti iktidarı bu zaferimizi tozlu raflardan gündeme getirdi de, kamuoyunda konuşuldu, tartışıldı, gündem yapıldı, şehitlerimiz, kahramanlarımız ve gazilerimiz anıldı.

Lakin bu zaferimizden günümüze dersler çıkartan çok az kişi olduğunu gördük. Maalesef hamasi nutuklarla, sonunda iktidara methiyeler düzülerek sözler bitirildi.

Biz de hasbelkader, okullarımızda, konferans salonlarında, muhtelif televizyon ekranlarında, internet sitelerinde ve gazete köşelerinde bu zaferimizi dile getirmeye gayret ettik. Yandaş takımın gözlerden ustaca saklamaya çalıştığı asıl bilinmesi ve ibret alınması gereken yönlerini gündeme taşımaya gayret ettik. Sözgelimi dedik ki:

Madalyonun öbür tarafı ise utanç vericidir.

100 yıl önce İngiliz ordusunun önünü keserek, vur kaçlarla onları 1 yıl oyalayan, Halife-i Müslimin ve Osmanlı’ya bağlılığını ispat eden Iraklı Müslümanlar bu gün ne haldeler?

O günün ve günümüzün düşmanı olan İngilizler ve bugünün Amerika’sı bir ve beraber olup, Iraklı Müslümanları katledip tecavüz ederken, bizim iktidar bırakın onların torunlarının yanında olmayı, düşmanlarına yardım ettiler. Havaalanlarını, limanlarını, hava koridorlarını, üslerini açarak zalim işgalci ve işkencecilere destek oldukları gibi, zalimlere dua da ettiler. Hem de aynı topraklarda, aynı düşmana! Bu utanç verici bir hal değil midir?

O günün İngiliz ordusunda zorla askerlik yaptırılan Pakistanlı ve Bangladeşli boyunduruk altındaki Müslümanlar, Halife ordusuna karşı savaşmamak için kendi kendilerini yaralama pahasına savaş dışı kalmaya çalışmışlardı. Bugün onların torunları NATO tarafından egemenlik hakları ihlal edilerek bombardımanlara tabi tutulurken, NATO’nun ortağı olan bizimkilerin gıkı çıkmıyor.

100 yıl sonraki kardeşlerimize karşı reva görülen bu utanç tablolarının bir daha tekrarlanmamasını da temenni ediyoruz.

Kut Ül Amare zaferimizi 1952 yılında unutturmaya çalışan, yani ucuza satan Demokrat Parti iktidarıdır. Sebep Haçlı’ya şirin gözüküp, NATO’ya girebilmek.

AK Parti iktidarı bu zaferimizi tekrar gündeme taşıyarak büyük bir iş başarmıştır. Tebrik ederiz. Bu zaferin gündeme getirilmesindeki paylarını yandaşlarına abarttırarak kamuoyunda puan kazanmayı denediler.

Bu tarihçiler ve köşe yazarları AK Parti’nin Avrupa Birliği’ne girebilmek için Haçlı’ya şirin gözükme uğruna sattıkları zaferlerimize hiç değinmediler.

Bir örnek vermek gerekirse:

 26 Eylül 1364 tarihinde kazandığımız muhteşem, Sırpsındığı Zaferi!

10 bin kişilik akıncı ordumuzun, 60 bin kişilik Haçlı ordusuna karşı, tarihlerde bir benzeri daha olmayan bir taktikle vurdukları büyük darbe ve kazandıkları muhteşem zafer!

AK Parti iktidarı 2009 yılında Sırpsındığı Zaferimizi ucuza sattı.

Karşılığında Avrupa Birliği’ne girebilmek.

Muradı Hüdavendigar Han, Gazi Evrenos Paşa, Lala Şahin Paşa, Hacı İl Bey, Sırpsındığı kahramanlarımız ve şehitlerimiz yakamızı bırakmaz.

Konuyu yine biz köşelerimize taşımış, uyarılarımızı yapmıştık. (Tarihin Edirne Feryadı, Milli Gazete 8 Nisan 2013)

O tarihten beri bu konuda maalesef hiç bir müspet gelişme olmadı.

Tarihi zaferlerimizi bile kendine pay çıkaracak şekilde gündeme taşıyan AK Parti iktidarı, bakalım bu 26 Eylül’de Sırpsındığı Zaferini anmak için bir adım atacak mı?

Kendi ayıbını kendine pay çıkaracak şekilde takdim edecek olsa bile yine de bekleyeceğiz!

Çanakkale savaş alanlarındaki Haçlı vahşetlerini ziyaretçilere hatırlatan kitabelerin sökülerek, yerine bu savaşın dostluk maçı gibi algılanmasına dair imajlar oluşturan levhaların monte edilmesi ise başka bir garabettir. Çanakkale Zaferi’nin ucuza satılmasının başka bir örneğidir.

Bu konuyu da başka bir yazımızda yeniden ele almak dileğimizle!..

İKTİDAR ELİNDE KESER

Bu iktidar eline almış keser,
Her şeyi kendine kendine keser!

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 737