Bugün: 07.12.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Yedi Renkli Işıktır Milli Gazete

Yedi Renkli Işıktır Milli Gazete

43 yıl dolu dolu çıktı.
44 yaşına bastı. Daha nice yıllarda Hakk davaya hizmet edecektir inşaallah.

Kâinatı ve içindekileri görmemiz ve algılamamız ışık sayesinde olur. Zifiri karanlık bir ortamı düşünün, hiç bir şey göremeyiz. Lakin herhangi bir ışık kaynağı ışık yaydığında etrafımızı ve o ışığın eriştiği yerleri görebiliriz.

Allah’ın yarattığı bir fizik kanunudur:

Güneş ışığı yedi renk ışından oluşur. Bu renklerin hepsinin bileşimi olan ışıkta ancak biz etrafımızı net ve gerçek olarak görürüz.

Işığın içindeki yedi renk ışından herhangi biri veya bir kaçı olmazsa, eşyaları ya eksik görürüz, ya da olduğundan farklı olarak görür ve renklerini farklı olarak algılarız. Fizikçiler çeşitli deneylerle bunu ispat etmişlerdir.

Sözü Milli Gazete’ye getirmek istiyoruz. Milli Gazete bize olayları ve şahısları çarpıtmadan, olduğu gibi, arkasını ve önünü de göstererek vermektedir. 43 yıldır bu prensipten ayrılmamıştır. Yani, aslanı aslan olarak, kediyi kedi olarak, baykuşu baykuş olarak, helali helal, haramı haram olarak göstermekte ve gerçekleri öğrenmemize yardımcı olmaktadır.

Diğer basın ve yayın organlarının aşağı yukarı tamamı ise, olayları verirken ışığın yedi rengini kullanmazlar. İşlerine gelen renklerin kombinasyonunu kullanarak olayları, insanları ve cisimleri okuyucusuna veya seyircisine olduklarından çok farklı gösterirler.

Misal olarak söylüyoruz, Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Kamalak 1 Kasım seçimleri öncesi Devletimizin resmen, “oraya gidersen seni koruyamayız” demesine rağmen, kelleyi koltuğa alarak, yanındaki Milli Görüş ekibi ile Doğu ve Güneydoğu’da şehir şehir dolaşarak oradaki vatandaşlarla kucaklaştı, dertleşti. Milli Gazete ve Tv5 bunu gerçek şekliyle, yani yedi rengini birleştirerek verdi. Diğerleri ise renk oyunları ile bu ziyareti bambaşka bir şekilde yansıttılar. Okuyucuları ve izleyenlerine neredeyse Sayın Kamalak’ın bu bölgeye teröre ve teröriste destek olarak gittiğini zannettirecek şekilde verdiler. Şayet olayı gerçek yedi rengiyle verselerdi, manşetleri muhtemelen şöyle olacaktı:

Mangal gibi yürek!

Korkusuz Genel Başkan ve Saadetliler!

Kamalak kimsenin gidemediği yereler gidiyor!

Lider dediğin böyle olmalı!

Şayet bu şekilde gerçekçi olarak bu haber yansıtılsa idi, hem o bölgede, hem de ülkemizin genelinde Saadet’in alacağı oy ne kadar olurdu, tahmin edelim!

Bir tespitimiz daha var:

Uzun ve çileli dava yoluna çıkmış olan kardeşlerimiz mutlaka Milli Gazete’yi her gün, alıp okumalıdırlar.

Neden?

Çünkü olayları, cisimleri ve şahısları yedi asli rengiyle tanımak zorundadırlar. Yoksa etrafımızdaki diğer basın ve yayın organları ışık oyunu yapmakta, olayları, cisimleri ve şahısları olduklarından çok farklı olarak yoğun bir şekilde yansıtmaktadırlar. Bu tür görüntü aldatmalarını kullanarak; pireyi deve, kaplanı kedi, sırtlanı aslan, eli kanlıyı delikanlı, diyaneti cinayet, ölüyü diri, çürüğü çelik, merdi namert, işbirlikçiyi kurtarıcı, şeytanı melek, düşmanı dost, haramı helal, necisi temiz, İslam Birliği’ni imkânsız olarak gösterebilmektedirler.

Bu garabet sanal görüntüler içinde ilerlemekte olan dava kardeşlerimizin, ellerinde olay ve cisimleri yedi rengiyle gösteren bir el feneri, yani Milli Gazete yoksa yanılmak neredeyse yüzde yüz oranında gerçekleşmektedir. Birçok sandık müşahidimizin ve üyemizin yön değiştirmesinin altında yatan gerçek işte budur. Milli Gazete okumamak!

Milli Gazete’yi bir kaç gün takip etmeyenler, olaylar karşısında şaşırmakta ve bocalamaktadır. Ya hiç okumayanlar? Elbette kurda kuşa yem olup, iki dünyalarını da karartmaktadırlar.

Kardeşlerimizin ellerinde, çantalarında veya ceplerinde olay ve şahısları yedi rengiyle tanımalarına yarayacak bir el feneri, yani Milli Gazete mutlaka bulunmalı.

Diğer taraftan Milli Gazete’yi sürekli okuyanlar, başkalarına da tavsiye edip yeni okuyucular kazanmak için çaba harcamalıdırlar.

Hatasıyla, noksanıyla, artısıyla, eksisiyle bir dava gazetesidir, Milli Gazete!

43 yıldır bize gerçekleri tanıtmıştır, daha nice yıllar tanıtmaya da devam edecektir, biiznillah!

Erbakan Hocamızın bizzat yazdırdığı “HAK GELDİ BATIL ZAİL OLDU” logosuyla çıkmakta olan gazetemizi tebrik etmek haddimize değil, ancak teşekkür ederiz.

MİLLİ GAZETE

Sen okur ve herkese oku dersen,
Senin yaptığına “nasihat” denir!
Okumayıp herkese oku dersen,
Senin yaptığına “nasihalt” denir!

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 692