Bugün: 04.12.2020

Yusuf Yürekli

Konuşan konuşana!

Köşe yazarları, yorumcular, siyasiler, askerler, diplomatlar, hukukçular, bürokratlar, hatıralarını anlatanlar, hep aynı şeyleri vurguluyorlar:

“Efendim bu işlere bulaşmamış tek lider Rahmetli Erbakan’dır.”

“Efendim Erbakan bunu çok önceden söylemişti, ne kadar haklıymış.”

 “Erbakan Rahmetli bu Fethullah’a yüz vermeyen ve onu devletten uzak tutmasını başaran tek liderdi.”

İnsan bunları dinlerken adeta sinir krizleri geçiriyor.

Kardeşim, Erbakan bunları söylerken sen o gün yerden yere vuran kişi değil misin?

Kardeşim, Erbakan bu siyasetleri uygulamak için tüm gücünü harcarken, tozu dumana katıp, onu ve Milli Görüş siyasetini aforoz edercesine taşa tutan sen değil miydin?

Kardeşim, Erbakan hastayı tedavi etmek için bu reçeteleri uygulamaya çalışırken, onu saatlerce terletircesine, sorgu suale çekercesine uğraştıran sen değil miydin?

Kardeşim, Erbakan bu doğru siyaseti uygulamak için konsantre olmuşken, onu en nazik anda arkadan hançerleyip ihanet eden sen değil miydin?

Kardeşim, Erbakan ve Milli Görüş, ülkesi için kavga verirken, ABD, Avrupa ve İsrail’in karanlık odakları ile işbirliği yapıp, postmodern darbecilerle beraber, partisini kapatmak için hukuku tersinden uygulamaya kalkışan sen değil miydin?

Akıllandın mı?

40 yıl sonra mı?

Hiç sanmıyoruz!

Aslında her şeyi biliyorsun, ama nefsine yeniliyorsun, hırsına yeniliyorsun, dünyalıklarına yeniliyorsun!

Erbakan’ın o gün söylediklerini savunan bir görüş var.

Ne yaptıysanız, yıkamadığınız, hala ayakta olan, hala en güçlü teşkilata sahip bulunan bir partisi var bu görüşün!

Ülkenin bu günlere doğru hızla yuvarlandığını 15 senedir bağıra bağıra söyleyen, elinden gelen bütün çabayı harcayarak, bu günlere gelinmesini önlemeye çalışan bir parti var:

Saadet Partisi!

Sizler ABD ve Amerika’ya çift elle sarılırken, bunların asla güvenilmez olduğunu size haykıran bir Saadet Partisi!

Sizler ordumuza kumpas kurmaya çalışanlara alet olurken bunu yüksek sesle haykıran, ama sizler tarafından Ergenekoncu, Balyozcu ithamına maruz kalan bir Saadet Partisi!

Sizler bu gün terör örgütü olarak tanımladığınız harekete dört elle sarılıp, ülkemizin bütün köşe başlarını onlara teslim ederken, sizi uyaran, uyarmakla kalmayıp, somut ihbarlarla, isim isim size yaklaşan tehlikeleri belgeleri ile ihbar eden bir Saadet Partisi!

Siz ülkemizin topraklarına yabancı güçleri kabul etmeye yeltendiğinizde, en yüksek perdeden uyarı görevini yapan, olabilecekleri bir bir ortaya koyan, bu güçlerini bir gün bizim aleyhimize kullanmaya kalkışacaklarını açık açık söyleyen bir Saadet Partisi!

Siz ülkemizin içinde bulunduğu bunalımların çözümünü potansiyel düşmanlarımızla işbirliği yapmakta ararken, esas çözümün komşularımızla işbirliği yapmaktan geçtiğini, İslam Birliği’nden geçtiğini, BOP Eş Başkanlığı’nın İslam Dünyası’nı ve sonunda kendi ülkemizi parçalamaktan başka bir yararı olmayacağını en güçlü sesiyle haykıran bir Saadet Partisi!

Mertçe, Erbakan’ca söylemleri ile. Erbakan 42 yıl boyunca ne demişsen onların güncellenmişini söyleyerek!

Ama siz Saadet Partisi’nin bu mert sesini kısmak için türlü çeşitli senaryoları ortaya koyarak, yok etmeye çalıştınız. Çeteci ithamları, Esed’ci yaftalamaları, terör örgütü sempatizanlığı suçlamaları ile yıpratma yolunu seçtiniz. Teşkilatlarına el attınız! Bölüp parçalamaya, mali kaynakları ile arasına engeller koymaya kalkıştınız! Medya ambargolarına tabi tuttunuz! Tıpkı Yusuf’u kardeşlerinin kuyuya atması misali! Ama bu teşkilat hep Yusuf Yürekli olmaya gayret etti, hep doğru bildiği şeyleri Yusuf yüreklilikle dile getirmenin gayretinde oldu, oluyor!

Bugün Erbakan’ın deyişi ile kafanız gözünüz yarılmış, Milli Görüş’ten başka çıkar yol olmadığını görmüşsünüz. Lakin yine istişaresiz, enini sonunu düşünmeden yeni politikalar geliştirmenin telaşındasınız!

Şunu bilmelisiniz ki ve eminiz biliyorsunuz ki, yabancı güçleri bölgeden çıkarmayı, komşularla yeniden işbirliği yapmayı, sonunda İslam Birliği’ni kurmayı hedeflemeyen her bir siyaset, kısa süre sonra iflas etmeye mahkûmdur. O kısa süre geçtiğinde de yine kafanızın gözünüzün yarıldığını, kolunuzun bacağınızın koptuğunu görür, Milli Görüş’ün, Erbakan’ın, Saadet Partisi’nin ne kadar haklı olduğunu ifade etmeye yeniden başlarsınız. Lakin kafa, göz, gövde, bacak yerinde kalmışsa!

En iyisi, hazır Erbakan’ın ve Milli Görüş’ün haklılığını görüp ifade etmişken ve ediyorken, onun gösterdiği çözümlere gelin! Yeni maceraları denemeye ne vaktimiz var, ne de gereği var!

Aklınızı kullanın, hırslarınızı kenara bırakın!

Kardeşçe önerimizdir!

YUSUF YÜREKLİ

Tuzak kuranlar kardeşlerinse,
Nasibinde varsa bir kör kuyu;
Yusuf yürekli olmalısın ki,
Hak nimete çevirsin korkuyu...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 817