Bugün: 27.05.2019

1 Kasım Mesajı

..............................................

Bugün adaylar belli olacak.. Şunun şurasında 1,5 ay sonra seçim var. Bugün gündem, adayların doğru tespiti ve ardından seçim güvenliği. Dilerim diğer partiler bu seçim için birlik oluşturarak; bu duyarlılığı gösterirler. Zaten bu seçimde partiler, geçen seçimde aldıkları oyu da alamayacaklar. Seçim ittifakı yapacak partiler buyursun yapsınlar. Aday belirlerken, dilerim bu defa eski seçiciler kurulu aynı adayları incelemezler. Olmamasını istedikleri biri varsa onu söylesinler, ama ayrı bir kurul değerlendirsin bu kişileri. Bir de aday adayları incelenirken, önce, hangi isimler listeye girsin değil, kim, niçin girmesin diye bakılsa daha mantıklı olur. 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra seçmenin neden kendilerine oy vermediği ile ilgili bir araştırma yaptırması gerekirdi AK Parti’nin…

Tüm partilerin 1 Kasım`a doğru giderken stratejisini yenilemesi gerekir. AK Parti, listelerde yapılan hataların da partiye oy kaybettirdiğini düşünmelidir. 3 dönem kuralı kalktığı için seçmenden oy getirecek adaylar değerlendirilecek gibi gözüküyor. Partideki küskünlüklerin giderilmesi, küsüp ayrılanların geri getirilmesine dönük de adımlar atılmalı. Akıllı ve disiplinli olunursa 7 Haziran öncesi gibi yanlış polemiklere girilmezse bu yolun sonu yüzde 45`i yakalamaya doğru gidebilir...

AKIL TUTULMASI YAŞAYANLAR VAR

Gün geçmiyor ki bir şehit haberi ile uyanmıyoruz diyorduk, artık saatler geçmiyor ki bir şehit haberi gelmesin. Ülke adeta kan gölüne döndü. Ateş düştüğü yeri yaksa da bu ülkeyi seven ve çaresizlik içinde izleyen sağduyulu bütün insanların yüreği yanıyor. Böyle bir ortamda, oturup ekonomi, piyasalar veya gelecek hesapları yapmak oldukça zor. Gelinen noktada hangi parti veya partili olduğu önemli değil, bütün siyasilerle, bütün partilerle birlikte hepimiz suçluyuz. Türkiye’de terörün devam etmesi için yoğun çaba harcayanlar var. Bir akıl tutulması yaşanıyor. Bir de anketler var. Bu ortamdan hangi parti kârlı çıkar? Dünya da bizi ibretle izlerken, “Sakın bu ülkeye gitmeyin” duyuruları yayınlıyorlar. Turisti bile bu ülkeye gelmiyorsa, yabancı yatırımcı mı gelecek.

CUMHURBAŞKANI’NDAN GENÇLERE ÇAĞRI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlerle bir araya geldi. Konuşmasının büyük bölümü gelen şehit haberleri ve terör olayları üzerine olan Erdoğan, terör olayları üzerinden HDP’nin başkanı Demirtaş`a gönderme yaptı. 1 Kasım için mesaj verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara`da yapılan Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu (TÜGEF) Kongresi`nde konuştu. Gençlere Mehmet Akif Ersoy`dan "Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak" şiiriyle seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Arena`yı coşturdu. Hepinizi Allah`ın selamıyla selamlıyorum. Ankara`nın ve tüm Türkiye`nin gençlerini gönülden selamlıyorum. Tüm şehitlerimizi selamlıyorum. Konuşmamın başında hemen diyorum ki selamların en güzeliyle gelin tüm şehitlerimize birer Fatiha göndererek selamlayalım.

Erdoğan`ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: "Millet olmak için aynı sınırlar içinde yaşamak yetmez, Aynı ulvi değerlere ve aynı gelecek tasavvuruna sahip olmalıyız. Saz çalan birileri çıkmış "Bayrağa saygısızlık yapan mı var?" diyor. Bayrakları indirmeye çalışan sizsiziniz. Birileri akıl verdi de bir kaç yerde Türk bayrağı salladınız diye buna inanacağımızı mı sandınız! Bayrağa nasıl saldırdığınızı çok iyi biliyoruz. Teröristlerin cesetlerini kendi bayrağınızla sarıyorsunuz. Güya cenaze namazı kılıp, bunu da sosyal medya ile tüm dünyadan paylaşıyorsunuz. Sizin gerçek yüzünüz o. Bunu kimseye yutturamazsınız. Milletim bunun hesabını sormaya hazırlanmalı. Buna hazır mıyız?

Bu millet ne zaman zincirlerini kırdıysa, prangalarından kurtulduysa hemen kirli senaryolar devreye girdi. Ben hiç bir zaman etnik yapısına bakarak sevmedim ki. Herkesi beni yaradan Allah için sevdim. Batı`da ne varsa Doğu`da da o olacak demiştim. 780 bin kilometre karelik bu vatan topraklarının tamamını ayağa kaldırarak, modern Türkiye`yi inşa edeceğiz dedik. Şimdi soruyorum ey sermaye sahipleri, ey medya mensupları bu teröristlerin eline bu silahları kimler veriyor? Bunlar bu silahları nasıl buluyor? Ey Paralel yapı siz nasıl alkış tutuyorsunuz? Bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Bu paralel yapı terör örgütüyle iş tutmuş vaziyette. Şunu bilsinler bu can bu tende olduğu müddetçe bu mücadelemizi sürdüreceğiz.

Devletimizi, hükümetimizi, şahsımı hedef alıyorlar. Neden? Bunlar bizi hedef aldıklarına göre biz doğru yoldayız. Önümüzde 1 Kasım. İşte bu 1 Kasım’da adeta bir milat olsun yeniden doğuş olsun. Bu terörü gelin toprağa gömelim diyorum. İçimiz, ciğerimiz yanıyor. Sabır taşımız çatlama noktasına geldi. Yalandan, iftiradan mustarip olduk. Demokrasi havarisi kesilenlerin, kanı, şiddeti savunduklarını görmekten üzüntü duyuyoruz. Türkiye`nin en büyük derneklerinden işadamları derneğinde başkanlık yapanların terör örgütünün dediklerine inanmasına inanamıyorum. Terör örgütünün yalanlarına olduklarını hayretle karşılıyorum.

Devleti suçlu gösterenlerin yaşadığı akıl tutulmasını şaşkınlıkla izliyoruz. Bu tabloya tahammül etmek gerçekten çok zor. Bizim gençliğimiz kaleminden mürekkep akan gençlerdir. Başta gençlerimiz olmak üzere hepimizin uyanık olması ve sağduyu ile hareket etmemiz gerekiyor. Bu gençlik yan gelip yatmayacaktır. Yeri geldiğinde tepkisini demokratik ölçülerde gösterecektir. Pazar günü inşallah İstanbul Yenikapı Meydanı`na davetliyiz. Milletçe terörü lanetleyeceğiz. Bizim gençliğimiz kanla beslenen gençlik değildir. Kürt kardeşimin evladını zorla dağa kaçıran ve gençleri birer ölüm makinesine çeviren bu karanlık yapıdır. İşte Kürt kardeşlerimizi bu kana susamış insanlık düşmanlarından hep beraber kurtaracağız. İplerini elinde tuttuğu siyasi parti, her gün sokakları provoke etmeye çalışıyor.

Sevgili misafirler soruyorum: Bir siyasi partinin görevi teröre perde olmak mıdır? Sırtını millet yerine terör örgütüne dayayan parti, parti olarak kalabilir mi? Kimin taşeronu olurlarsa olsunlar bu kiralık katillerle sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Bu ülkenin aydınlarını, yazarlarını, medyasını özellikle siyasilerini sağduyuya davet ediyorum. Kışkırtmayı teşvik edenler mahcup olurlar.

Cinayetlere sessiz olmak, caninin suçuna ortak olmaktır. Biz kardeşliği geliştirmenin mücadelesini veriyoruz. Hiçbir fitne girişimine fırsat vermedik. Terör örgütünün ayağımıza pranga olmasına asla izin vermeyeceğiz. Siz gençler asla küçük düşünemezsiniz. Siz tarih yazacak bir gençliksiniz. Erdoğan’ın konuşması sık sık sloganlarla desteklenirken, `Osmanlı torunu Tayyip Erdoğan` sloganı dikkat çekti.

ANKARA ARENA’YI İNLETEN MEHMET AKİF ERSOY ŞİİRİ

“Âtiyi karanlık görerek azmi bırakmak... Alçak bir ölüm varsa, emînim, budur ancak. Dünyâda inanmam, hani görsem de gözümle. İmânı olan kimse gebermez bu ölümle: Ey dipdiri meyyit, `İki el bir baş içindir.` Davransana... Eller de senin, baş da senindir! His yok, hareket yok, acı yok... Leş mi kesildin? Hayret veriyorsun bana... Sen böyle değildin. Kurtulmaya azmin neye bilmem ki süreksiz? Kendin mi senin, yoksa ümîdin mi yüreksiz? Âtiyi karanlık görüvermekle apıştın? Esbâbı elinden atarak ye`se yapıştın! Karşında ziyâ yoksa, sağından, ya solundan Tek bir ışık olsun buluver... Kalma yolundan. Âlemde ziyâ kalmasa, halk etmelisin, halk! Ey elleri böğründe yatan, şaşkın adam, kalk! Herkes gibi dünyâda henüz hakk-i hayâtın Varken, hani herkes gibi azminde sebâtın? Ye`s öyle bataktır ki; düşersen boğulursun. Ümîde sarıl sımsıkı, seyret ne olursun! Azmiyle, ümidiyle yaşar hep yaşayanlar; Me`yûs olanın rûhunu, vicdânını bağlar Lânetleme bir ukde-i hâtır ki: çözülmez... En korkulu câni gibi ye`sin yüzü gülmez! Mâdâm ki alçaklığı bir, ye`s ile şirkin; Mâdâm ki ondan daha mel`un daha çirkin Bir seyyie yoktur sana; ey unsur- îman, Nevmid olarak rahmet-i mev`ûd-u Hudâ`dan, Hüsrâna rıza verme... Çalış... Azmi bırakma; Kendin yanacaksan bile, evlâdını yakma!

Evler tünek olmuş, ötüyor bir sürü baykuş... Sesler de: `Vatan tehlikedeymiş... Batıyormuş! ` Lâkin, hani, milyonları örten şu yığından, Tek kol da yapışsam demiyor bir taraftan! Sâhipsiz olan memleketin batması haktır; Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır. Feryâdı bırak, kendine gel, çünkü zaman dar... Uğraş ki: telâfi edecek bunca zarar var. Feryâd ile kurtulması me`mûl ise haykır! Yok, yok! Hele azmindeki zincirleri bir kır! `İş bitti... Sebâtın sonu yoktur! ` deme, yılma. Ey millet-i merhûme, sakın ye`se kapılma.”

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 679