Bugün: 24.03.2019

Anneler Günü Kutlu Olsun


Annelerin başımızın tacı, insanların cennete girmesine vesile olacak en değerli varlıktır.

Ana gibi yar…

Ana dolu… gibi diyar olmaz….

Derken bile hep ana temasını telaffuz etmekteyiz.

Hz. Muhammed'in 'Cennet annelerin ayağı altındadır' ve En çok hizmet ve saygı edilmesi gereken annedir, annedir, annedir ve sonra babadır' sözlerinin, annelerin hizmet ve hürmete ne kadar layık, haklarının ne kadar önemli olduğunu, Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar derken de anaların değeri anlatılmaktadır. Aslında onların değeri ve göstermemiz gereken hürmeti ifade ederken bile kelimelerin ne kadar kifayetsiz kaldığını görebilmekteyiz.

`Anne Allah'ın merhamet duygusunun insanlardaki tezahürüdür. Anne sevgi demek, şefkat demek, merhamet demek, varlığın oluş nedeni demektir. Anneler, sevgi ve saygıya en çok layık en değerli varlıklardır.

Anneler Günü belli zaman diliminde değil gerektiğinde her zaman anılmalıdır. Anne merhameti, sevgisi ve şefkatini bilmeyen, maneviyattan uzak çağdaş neslin bir kısmı maddi beklentileri için maalesef anne babalarını sokaklara terk ettiklerine, hatta hunharca öldürmelerine maalesef tanık olmaktayız. Bu acı gerçeği ancak bu nesli manevi değerlerle donattığımızda ve bilgilendirdiğimizde ancak kurtarabiliriz.

Cennete girmemize vesile olacak annelerimizin ellerinden ve ayaklarının altından hürmetle öper saygı ve hürmetlerimizi sunarız.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ