Bugün: 23.03.2019

Yok mu Bunun Çaresi?


Bayrama sayılı günler kala ülkemiz çok acı bir imtihandan geçiyor. Ne kadar vahim bir olay değil mi?  Aynı vatanda 2 kişi ölüyor. Biri şehit, diğeri terörist. Müslümanı Müslümana kırdırmak için ince hesaplar yapanlar herhalde şimdi zevkten dört köşe oluyorlardır. Bir tarafta şehit annesi ve yakınları ağlıyor, diğer tarafta ise terörist annesi ve yakınları ağlıyor. Şehitler bu vatan için canını vererek gururla toprağa giriyor. Ailesi ise 'Şehit Yakınları' unvanı alıyor. Ama diğer ölen sessiz sedasız vatan haini olarak toprağa veriliyor. Ailesi ise halk tarafından tabiri caizse lânetleniyor. Ama şu doğru ki terörist olsun asker olsun bu vatanda doğuyor, bu devletin kimliğini taşıyor, bu vatandan hizmet alıyor. Nedir bu kardeş kavgası? Yok mu bunun çaresi? Sorun Kürt halkından mı kaynaklanıyor? Bence hayır!..

Nereye kadar devam edecek bu olaylar? Benim anladığım kadarıyla bizim birbirimize düşman olmamızı isteyenler var. Türkiye'nin üzerinde çok büyük karanlık eller var. Eğer olmasaydı Jitem, Ergenekon, Balyoz gibi oluşumların meydana gelmesi imkânsız olurdu. Çünkü bu oluşumların meydana gelmesi için en öncelikli olarak büyük parasal desteğe ihtiyacı var ve bu parasal desteğin emperyalist batılı ülkelerden geldiğini herkes anlamıştır.

Adnan Menderes nasıl idam edildi? Adnan Kahveci, Uğur Mumcu, Hrant Dink v.s… daha aklınıza gelmeyen veya sayamadığımız birçok kimse nasıl öldürüldü? Nükleerde devrim yapacak mühendislerimizin uçağı nasıl düşüyor ve ne tesadüftür ki neden hepsi aynı uçakta bir araya geliyor? Kim yapıyor bunları?

Biz daha Turgut Özal'ın nasıl öldüğünü bilmiyoruz. Bu davalar niçin bitmiyor? Çünkü bu ölümler sanki dipsiz bir kuyu gibi… Tarafsız ve objektif gözle olayları sağduyu ile çözmeliyiz. Sağcısı da, solcusu da Türkiye'nin menfaatleri ve bu halkın birlik ve bütünlüğü için çalışmalı.

Önümüzde Ramazan bayramı var. Bizler anne ve babamızın elini öpmeye gideceğiz. Peki ya şehit anneleri ve babaları ne yapsın? Onlarda şehit evlâtlarını mezarlarındaki soğuk mermere sarılarak evlâtlarını sıcaklığını hissetmeye çalışacak. Bize böyle acı bayramlar yaşatan içteki ve dıştaki bütün düşmanlarımızı Allah'a havale ediyor, yüreğimiz buruk bir şekilde herkesin bayramını kutluyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ