Bugün: 24.03.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Mısır’da Müslüman Kardeşler İktidarına Darbe

Mısır’da Müslüman Kardeşler İktidarına Darbe

Mısır`da İhvani Din - Müslüman Kardeşler iktidarına darbe yapıldı.
İktidara bir Hristiyan Mansuri ve ekibi getirildi.

Başta Mısır’daki Müslüman Kardeşler’e karşı yapılan darbeyi kınıyor ve telin ediyorum.

Şerefsizlik bile onlar için şeref sayılan siyonizmin firavun kalıntıları. İhvanı Din - Müslüman Kardeşler’in yine kendi getirdikleri iktidara karşı ABD güdümlü orduyu göreve çağırmaları, demokratikleşme adına bu Bedevilerin El-Ezher Kültürü haricindekilerin ne oldukları ortada. Bedevi değil ancak çöl devesi olur bunlar. Deve biliniyor ki o büyüklüğüne ve endamına rağmen eşek / merkebin kılavuzluğu olmadan hiç bir yön tutamaz. Evet, Mısır Hristiyanları, satılmış orduyu ardına, bu ordu da ABD ve siyonizmi almıştır.

Almak durumundaydılar zira; Türkiye için düşündükleri senaryo tutmayınca Ortadoğu’da sıkışan yahudi devleti İsrail güvenlik çemberi genişlemeliydi. Hâlâ dünyanın en eski kültürüne sahip olabilirler ancak devlet kültürü tam yerleşmemiş bu ülkede siyonizm istediğini maalesef yapmıştır. Bundan sonra ne olur? Türkiye’deki 1946 seçimlerindeki gibi açık oylama gizli tasnif ABD-SİYONİZM güdümlü gözlemciler, falan sonucu belli olan seçim yapılır. İhvani Din’e karşı sistematik baskı ve pasifize projeleri uygulanır vb. gider.

Diğer bir hipotez olarak ABD ve SİYONİSTLER, sempatisi kazanmak için 1960’larda yine bize uygulanan Marshall yardımları gibi eli baltalı aşiret ve firavun torunları C.Abdül Nasır, Enver Sedat, sadece ismi güzel ve mübarek olan Hüsnü Mübarek yanlıları, bürokratları ve satın alınmış adamlarına ki miatları dolmuş üç-beş kırıntı ve göstermelik bazı sosyal yardımlar vb. yapılarak gazı alınır.

Şu göstermiştir ki, sizin güçlü bir sivil toplum örgütünüz yoksa iktidarda sadece bürokratlarınızca duramazsınız. O bürokraside bakarsınız o sivil toplumun hamiliğine muhtaç kalır.

Biz ne yapmalıyız? Türkiye net siyasetini ve tavrını koymalıdır. İlk açıklamalar bu yönde ve olumludur. Kararlılığımızı sık sık tekrarlamalıyız ve Müslüman Kardeşler`imize tam destek vermeli, BM ve diğer uluslararası kurumları da göreve çağırmalıyız.

Fethi Karahüseyin / Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı 0530 425 84 52 fethikarahuseyin@gmail.com
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1289