Bugün: 19.01.2019

Bataklıktan, Gül Bahçesine

15 Temmuz işgal kalkışmasından sonra Türkiye’de çok şey değiştiğini herkes gibi bizde birçok kez söyledik.

15 Temmuz’dan sonra tüm Türkiye’de olduğu gibi Bulancak’ta da FETÖ’ye (Fethullahçı Terör Örgütü) ait öğrenci yurtları devlete devredildi.

Bulancak’ta bulunan Tülay Kız Öğrenci Yurdu, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Bulancak Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Pansiyonu olarak açıldı.

ÖNEMLİ BİR MESAJ

28 Şubat sürecinde Rahmetli Erbakan Hoca’ya yapılan darbenin en büyük oyuncuların/mimarlarından olan FETÖ kendi bildi bileli İmam Hatip düşmanlığı vardı. İmam-Hatiplerin önlerinin kapatılmasından alalım, çocukları İmam Hatip Liseleri’nden uzaklaştırmak için elinden geleni fazlasıyla yapıyordu.Dün ve bugün İmam Hatip düşmanı olan FETÖ ihanet çetesinin ihanet okul ve pansiyonlarının bugün özellikle İmam Hatip Okulu ya da pansiyonlarına dönüştürülmesi bu ihanet çetesine yapılabilecek en büyük kötülüktür. Yıllar yılı bir İmam Hatip neslini ortadan kaldıran, toplumda gizli bir İmam Hatip antipatisi oluşturan bu ihanet çetesi bugün deyim yerindeyse Allah’tan cezasını bulmuştur. En son yaptıkları ihanet ile toplumda herkesin gözünde bitmiştir.

İHANETE KARŞI İMAM HATİP

Çevrenize şöyle bir baktığınız zaman bu ihanet şebekesinin içine sızamadığı, etkisi ve tesiri altına alamadığı nesil İmam Hatip neslidir. Çünkü İmam Hatip nesli, düşünen, sorgulayan, araştıran bir nesildir. Suyundan, yolundan bir kez yürümüş bir kişi mutlaka İmam Hatibin iyiliği ile günün birinde karşılaşır. O yollarda, o sularla ekilen tohumlar elbet bir gün filizlenir.

Dün bu ihanet çetesinin pansiyonu olan Tülay Kız Öğrenci Yurdu’nun önünden dahi geçerken rahatsız olan birisi olarak bugün bu güzel haberi bize veren tüm yöneticilerimize en kalbi duygularla şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’nin hemen her kentinden böyle bir değişim olduğunu okuyor - görüyorduk. İlçemizde bu değişimin olması çok güzel.

Gizli odalarında devlete ve millete karşı hain planlar yapılan o yurtta Allah’ın izniyle bugün Kız İmam Hatibin öğrencileri Kur’an sesleri ile inletecektir yurdu. Bugüne kadar devletine, milletine, ülkesine karşı hiçbir ihanet girişiminde bulunmamış bir İmam Hatip nesli ancak bu ülkede vatansever bir Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, Belediye Başkanı olur. 28 Şubatları en karanlık günlerinde bile, okullarının kapatıldığı en koyu günlerde bile bir kere taşkınlık yapmış olan İmam Hatip bugün bu güzellikleri çoktan hak etti bile.

İMAM HATİP, BU MİLLETİN ASLİ DEĞERİDİR

Bu milletin yaklaşık 1400 yıllık değeri olan İmam Hatip Okulları güncelliğini ve tazeliğini halen daha korumaktadır. Bundan önceki 10 yıllık yokluğunda eksikliğini devlet ve millet olarak gördük. Rabbim bir kez daha bu okulların önünü kapattırmasın inşallah. İmam Hatiplerimize sahip çıkalım, diğer okullarda okuyan arkadaşlarımız bizlere kızmasın. Bizim için tüm okullarımız önemlidir ve değerlidir. Ancak İmam-Hatibin başka özel bir önemi vardır. İmam Hatip yıllarca bu ülkede mahzun kaldı, itilmiş kaldı. Bir kenara atıldı, gerici denildi, yobaz denildi. Ama bunları diyenler İmam Hatibin bir sevda olduğunun hesabını yapamadı.

--
Ubeydullah GÖKTEKİN
Hep Düşünür Bazen Yazar


Telefon  : +90 530 206 96 00
Mail 1    : ugoktekin@hotmail.com
Mail 2    : ugoktekin@gmail.com
Web      : www.ubeydullahgoktekin.com.tr

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 740