Bugün: 19.01.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Fetih’den Rahatsızlık Duyanlar!

Fetih’den Rahatsızlık Duyanlar!

Fetih, bir yürüyüştür, bir dokunuştur, bir diriliştir.

Geçtiğimiz haftasonu İstanbul’da ve yurdun birçok noktasında Fetih Kutlamaları yapıldı. Cumartesi sabah Ayasofya’da yüzbinler Sabah namazında buluştu, Pazar günü Yenikapı’da Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla bir milyondan daha fazla kişinin katıldığı Fetih kutlaması yapıldı.

Ben şahsen bu görüntüleri izlerken, bu etkinlikleri kutlarken gururlanıyorum, onur duyuyorum.Ancak ilk günden itibaren Fetih kutlamalarından rahatsız olan iki kesim var. Bunlardan birisi sırf, Sayın Cumhurbaşkanı katıldı, sahip çıktı diye düşünenler, diğeri de klasik muhalefet partileri ve grupları.

Bazen akıl tutulması yaşamıyor değilim, bu ülkede yaşayan, bu topraklarda varlığını sürdüren insanlar 1000 yıllık tarihinden nasıl rahatsız olur? Adeta çıldırırcasına tepki verenleri hiç anlamış değilim.

FETİH KUTLAMALARINDAN KİMLER RAHATSIZ OLMALI?

Akıllı ve mantıklı düşünüldüğü zaman o gün yenilenler, yenilgiye uğrayan Bizans ve haçlı ittifakının temsilcileri bugün rahatsız olabilirler, olmalıdırlar da. Bugün bunların temsilcilerini dün “Zulüm 1453’de başladı” diyen Gezi Parkı’nda gördük.

Bugün bu ülkede artık kafatasçı bir dönem, ölüden medet uman bir dönem geride kalmıştı. Tarihi ile yeniden dirilen, yeniden yükselen bir dönem başlamıştır. Rabbim İstikametten ayırmasın.

HER TÜRLÜ PUTÇULUĞU VE MİLLİYETÇİLİĞİ KINIYORUM

Peygamberimiz Mekke’yi fethettiğinde her türlü putu ayakları altına almıştı. Bugün gönüllerin fethi için her türlü putların, milliyetçiliğin ayaklar altına alınarak o gün olduğu gibi ÜMMET olmak gereklidir.

--

Ubeydullah GÖKTEKİN

Telefon  : +90 530 206 96 00
Mail 1    : ugoktekin@hotmail.com
Mail 2    : ugoktekin@gmail.com
Web      : www.ubeydullahgoktekin.com.tr

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 535