Bugün: 19.01.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Mütevazı Başkan’dan, ‘Berat Belgesi’‏ İnceliği

Mütevazı Başkan’dan, ‘Berat Belgesi’‏ İnceliği

15 Temmuz gecesi devletimize ve milletimize yapılan hain darbe kalkışmasının ardından koskoca 28 gün geçti.

Türkiye olarak çok büyük bir imtihandan atladığımız herkesçe bilinmektedir. Türkiye 15 Temmuz gecesi ikinci kurtuluş savaşını kazandı ve millet yazdı.

O geceden beri meydanları bir an olsun boş bırakmayan aziz millet bir tarih yazdı.

BULANCAK MEYDANI ÇOK ÖZELDİ28 gecedir Bulancak Meydanı’nda bulunan birisi olarak çevredeki meydanlara göre Bulancak Meydanı’ndaki güzellik, hareketlilik bir başkaydı. Giresun’da üst düzey yönetici ve bürokratların bile dikkatini çeken Bulancak Meydanı’nda 27 gece boyunca yoğunluk ve hareketlilik vardı. Özellik bu meydanda öyle biri vardı ki bence Bulancak Meydanı’nı diğer meydanlardan en önemli fark Belediye ve Başkan farkıydı.

MİLLETİN BELEDİYESİ

Başkan Yakar tarafından Milli İrade Nöbetleri süresince 24 saat Belediye’nin tüm imkânları adeta seferber edilmişti. Yine ikramları göz ardı etmek mümkün değil, meydanda nöbet tutan vatandaşlara her türlü kolaylık sağlanmış ve tüm ihtiyaçları karşılanıyordu. Hemen her gece kürsüden halka seslenen Başkan Yakar’ın en özet ve dikkat çeken konuşması; “Bu aziz millet tarih yazmıştır. Bundan sonra biz sizin için ölürüz” demesi her şeyin özetidir bence.

BAŞKAN’DAN ‘BERAT BELGESİ’ İNCELİĞİ

Halkın Belediyesini halka açan Halkın Başkanı Recep Yakar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü`ne hazırlattığı ‘Milli İrade Nöbeti Berat Belgesi’ isimli belge ile nöbetin son 2 gecesi 27 gecedir nöbet tutan vatandaşı belgeyle ödüllendirdi. Kendi imzasıyla yaklaşık 2 bine yakın belge dağıtan Başkan Yakar bu nezaketli ve mütevazı davranışı ile bir kez daha halkının gönlüne taht kurdu. 20 yıl sonrası için güzel bir hatıra ve bugünleri hatırlatma niteliği olacak. Bu belgeyi alan herkesin saklayacağını ve çocuklarına, torunlarına ileride gururla göstereceğini düşünüyorum.

Bir kez daha böyle ince düşünceli bir Başkan olan Recep Yakar başta olmak üzere milli şuura sahip olan tüm yöneticilerimizi yürekten alkışlıyorum.

Bu mesele yürek meselesidir, şahsiyet meselesidir, iman meselesidir.

Kaynak : http://www.ubeydullahgoktekin.com.tr/mutevazi-baskandan-berat-belgesi/

--

Ubeydullah GÖKTEKİN

Telefon  : +90 530 206 96 00
Mail 1    : ugoktekin@hotmail.com
Mail 2    : ugoktekin@gmail.com
Web      : www.ubeydullahgoktekin.com.tr

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 454